Najnowsze artykuły, wstęp - link czytaj więcej cała treść

cheerleaders DSC02901

Dnia 16 lutego 2020 r. w hali widowiskowo – sportowej odbył się Jubileuszowy X Powiatowy Przegląd Zespołów Tanecznych "RYTM, MUZYKA, TANIEC", którego patronat objęło Starostwo Powiatu Strzyżowskiego, a organizatorem był Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu. Jest to najbardziej prestiżowa impreza taneczna w naszym regionie, do której corocznie zgłaszają się zespoły z terenu powiatu strzyżowskiego. Jej ideą jest popularyzowanie zespołowych form tańca, a także możliwość wymiany doświadczeń i pomysłów. Wydarzenie jest również doskonałą okazją do konfrontacji dorobku artystycznego dziecięcych i młodzieżowych zespołów tanecznych. Pozwala rozwijać zdolności i talenty estradowe.

Piękne stroje i dynamiczne występy sprawiły, że przegląd stał się niezapomnianym widowiskiem. Imprezę rozpoczęto wejściem na scenę wszystkich tancerzy, biorących udział w przeglądzie. Na wstępie prowadząca Agnieszka Cynar powitała wszystkich przybyłych, jak również zaproszonych gości: Starostę Powiatu Strzyżowskiego Bogdana Żyburę, w-ce przewodniczącą Rady Powiatu Strzyżowskiego Marię Chuchlę, dyrektora Powiatowego Centrum Kultury i Turystyki Kamila Mendochę, z-cę wójta gminy Niebylec Krzysztofa Kozę, sekretarza gminy Niebylec Antoniego Chuchlę. Ciepłymi słowami powitano również występujących, ich instruktorów, opiekunów oraz zgromadzoną publiczność. Następnie głos zabrali: Starosta Strzyżowski i z-ca wójta, z których popłynęły podziękowania i życzenia z okazji 10 urodzin imprezy. Po oficjalnym otwarciu wszyscy zostali zaproszeni do wspólnego zdjęcia i tradycyjnie do tańca, który przełamał pierwsze lody występów. Na parkiecie hali zaprezentowało sie ok. 180 tancerzy w różnych formach tanecznych. Swoje choreografie zaprezentowały zespoły: ZPIT Zaborowiacy grupa reprezentacyjna A i B oraz grupa średnia, zespół estradowy Libretto I i Libretto II działające przy Ośrodku Kultury w Czudcu, grupa taneczna Cheerleaders i Wesołe dzieciaki ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Strzyżowie, zespół taneczno – marszowy Mażoretki grupa reprezentacyjna "Dżet", grupa średnia i młodsza, zespół dziecięcy Promyczki, Małe Promyczki reprezentujące Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu. Na zaproszenie organizatorów wystąpili młodzi akrobaci ćwiczący pod okiem instruktorów Akademii Akrobatyki z filii w Godowej. Publiczność gestem i ruchem, klaszcząc czy kołysząc się wczuwała się w rytm i tempo oglądanych tańców.

Ogólny wyraz artystyczny był na bardzo dobrym poziomie. Po prezentacji przyszedł czas na podziękowania. Z rąk gości przedstawiciele zespołów odebrali statuetki, dyplomy, upominki i poczęstunek. Podziękowania popłynęły do instruktorów, opiekunów w osobach; Anna Proksa – Lenart, Anna Fafara, Agnieszka Cynar, Olga Zagórska, Regina Małek, Jan Błażejowski, Janusz Dobek. Udział w imprezie świadczy o naszej tożsamości, którą warto pielęgnować i kontynuować. Uśmiech na twarzach dzieci, młodzieży podczas wspólnego działania, mówią same za siebie. Bardzo dziękujemy za wspólnie spędzony czas, pełen wrażeń, emocji, które pozostaną na długo w naszych sercach. Podziękowania kieruję do pani dyrektor SP w Niebylcu Iwony Flisiak za udostępnienie obiektu szkolnego, pracownikom szkoły za pomoc w organizacji wydarzenia oraz OSP z Niebylca za zapewnienie opieki medycznej. Zapraszamy za rok na kolejną edycję przeglądu tanecznego.

Agnieszka Cynar

DSC02928

DSC03100

DSC03119

DSC03162