Odwiedza nas 23 gości oraz 0 użytkowników.

 • Głos Niebylca - kwartalnik

  Pierwszy numer gazety lokalnej „Głosu Niebylca” ukazał się w marcu 1994 roku, powstał z inicjatywy Gminnego Ośrodka Kultury i Zarządu Gminy w Niebylcu. Głównym celem powołania czasopisma była dokumentacja i rejestracja wydarzeń kulturalnych, gospodarczych i społecznych.

 • Dni Niebylca

  Dni Gminy Niebylec, organizowane są przez GOK w Niebylcu. Co rok w dniach  6-7 lipca. Zawsze jest kolorowo, wesoło i głośno. Każdy mia okazję znaleźć coś dla siebie i odpocząć od codzienności poprzez rozrywkę.

 • Dożynki Gminne

  Dożynki to wyjątkowe święto dla wszystkich mieszkańców gminy a zwłaszcza dla rolników, którym jesteśmy wdzięczni za trud i wysiłek włożony w coroczne zbiory.

 • Koncert Noworoczny

  W kalendarzu imprez kulturalnych w gminie Niebylec na dobre wpisał się już, organizowany od kilku lat, NOWOROCZNY KONCERT.

 • Kapela Jany

  Kapela "Jany" została założona w 1977 roku przez Wacława Kozłowskiego. W 1985r. został powołany Gminny Ośrodek Kultury, który przejął w części patronat nad kapelą, a jej kierownikiem jest inż. Wiktor Bochenek.

 • Kapela Cajmery

  Kapela Cajmery powstała w 2000 r. W programie repertuarowym posiada przyśpiewki i melodie tradycyjnego folkloru miejskiego jak i kompozycje własne. Kapela  bawi swoim repertuarem na różnych imprezach okolicznościowych, spotkaniach integracyjnych i piknikach.

 • Mażoretki Dżet

  Założycielem zespołu "Mażoretki Dżet" jest tamburmajor orkiestry dętej w Niebylcu Agnieszka Cynar. Zespół działa od 2008 roku. Dziewczęta prezentują układy taneczno - marszowe żonglując i podrzucając pałeczkami mażoretkowymi.

 • Jazz Band

  Zespół "Jazz Band" powstał w 1998 r. i działa w GOK w Niebylcu. W repertuarze posiada standardy jazzu tradycyjnego, ery swingu i transkrypcje muzyki ludowej.

 • Promyczki

  Dziecięcy zespół „PROMYCZKI” działa od 2012 roku przy Gminnym Ośrodku Kultury w Niebylcu. Założycielem i instruktorem choreograficznym jest Agnieszka Cynar.

 • Trijo

  Zespół powstał w 2006 r. i funkcjonuje w ramach Gminnego Ośrodka Kultury w Niebylcu, współpracując z Domem Kultury Sokół w Strzyżowie

 • Spojrzenie

  Grupa zawiązała się w marcu 2009 r. Spotkania odbywają się raz w tygodniu w budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Niebylcu. Zespołem opiekuję się Renata Kozdraś.

 • Orkiestra Dęta

  Orkiestra Dęta założona przez księdza Franciszka Murasa. Na początku była to orkiestra parafialna. Obecnie działa przy GOK w Niebylcu.. Orkiestra swoim repertuarem koncertuje podczas świąt kościelnych i państwowych.

Najnowsze artykuły, wstęp - link czytaj więcej cała treść

cheerleaders DSC02901

Dnia 16 lutego 2020 r. w hali widowiskowo – sportowej odbył się Jubileuszowy X Powiatowy Przegląd Zespołów Tanecznych "RYTM, MUZYKA, TANIEC", którego patronat objęło Starostwo Powiatu Strzyżowskiego, a organizatorem był Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu. Jest to najbardziej prestiżowa impreza taneczna w naszym regionie, do której corocznie zgłaszają się zespoły z terenu powiatu strzyżowskiego. Jej ideą jest popularyzowanie zespołowych form tańca, a także możliwość wymiany doświadczeń i pomysłów. Wydarzenie jest również doskonałą okazją do konfrontacji dorobku artystycznego dziecięcych i młodzieżowych zespołów tanecznych. Pozwala rozwijać zdolności i talenty estradowe.

Piękne stroje i dynamiczne występy sprawiły, że przegląd stał się niezapomnianym widowiskiem. Imprezę rozpoczęto wejściem na scenę wszystkich tancerzy, biorących udział w przeglądzie. Na wstępie prowadząca Agnieszka Cynar powitała wszystkich przybyłych, jak również zaproszonych gości: Starostę Powiatu Strzyżowskiego Bogdana Żyburę, w-ce przewodniczącą Rady Powiatu Strzyżowskiego Marię Chuchlę, dyrektora Powiatowego Centrum Kultury i Turystyki Kamila Mendochę, z-cę wójta gminy Niebylec Krzysztofa Kozę, sekretarza gminy Niebylec Antoniego Chuchlę. Ciepłymi słowami powitano również występujących, ich instruktorów, opiekunów oraz zgromadzoną publiczność. Następnie głos zabrali: Starosta Strzyżowski i z-ca wójta, z których popłynęły podziękowania i życzenia z okazji 10 urodzin imprezy. Po oficjalnym otwarciu wszyscy zostali zaproszeni do wspólnego zdjęcia i tradycyjnie do tańca, który przełamał pierwsze lody występów. Na parkiecie hali zaprezentowało sie ok. 180 tancerzy w różnych formach tanecznych. Swoje choreografie zaprezentowały zespoły: ZPIT Zaborowiacy grupa reprezentacyjna A i B oraz grupa średnia, zespół estradowy Libretto I i Libretto II działające przy Ośrodku Kultury w Czudcu, grupa taneczna Cheerleaders i Wesołe dzieciaki ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Strzyżowie, zespół taneczno – marszowy Mażoretki grupa reprezentacyjna "Dżet", grupa średnia i młodsza, zespół dziecięcy Promyczki, Małe Promyczki reprezentujące Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu. Na zaproszenie organizatorów wystąpili młodzi akrobaci ćwiczący pod okiem instruktorów Akademii Akrobatyki z filii w Godowej. Publiczność gestem i ruchem, klaszcząc czy kołysząc się wczuwała się w rytm i tempo oglądanych tańców.

Ogólny wyraz artystyczny był na bardzo dobrym poziomie. Po prezentacji przyszedł czas na podziękowania. Z rąk gości przedstawiciele zespołów odebrali statuetki, dyplomy, upominki i poczęstunek. Podziękowania popłynęły do instruktorów, opiekunów w osobach; Anna Proksa – Lenart, Anna Fafara, Agnieszka Cynar, Olga Zagórska, Regina Małek, Jan Błażejowski, Janusz Dobek. Udział w imprezie świadczy o naszej tożsamości, którą warto pielęgnować i kontynuować. Uśmiech na twarzach dzieci, młodzieży podczas wspólnego działania, mówią same za siebie. Bardzo dziękujemy za wspólnie spędzony czas, pełen wrażeń, emocji, które pozostaną na długo w naszych sercach. Podziękowania kieruję do pani dyrektor SP w Niebylcu Iwony Flisiak za udostępnienie obiektu szkolnego, pracownikom szkoły za pomoc w organizacji wydarzenia oraz OSP z Niebylca za zapewnienie opieki medycznej. Zapraszamy za rok na kolejną edycję przeglądu tanecznego.

Agnieszka Cynar

DSC02928

DSC03100

DSC03119

DSC03162

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

                    I MIEJSCEII MIEJSCE                        …

Oglądaj cały artykuł
KONKURS FOTOGRAFICZNY

Wójt Gminy Niebylec, Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu zachęcają do wzięcia udziału w konkursie plastycznym KOMIKS: SPEŁNIENIE MARZENIA -BEZ UZALEŻNIENIA. Prace należy zgłaszać do 6…

Oglądaj cały artykuł
Komiks:Spełnienie marzenia-bez uzależnienia

INFORMACJA Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu informuje, że SPACER ŚCIEŻKAMI POŁOMI dnia 21 marca 2021 r. NIE ODBĘDZIE SIĘ.

Oglądaj cały artykuł
INFORMACJA

GOK Niebylec tel 17 277 30 30