Odwiedza nas 276 gości oraz 0 użytkowników.
Artysta malarz, urodzony w 1960 r. we Lwowie. W 1989 r. ukończył Akademię Sztuk Pięknych również we Lwowie. Do 1992 r. pracował jako inżynier- konstruktor mebli w Użgorodzie na Ukrainie. W 1991 roku po raz pierwszy przyjeżdża do Polski. W Krakowie mieszka i pracuje do 2009 r. Potem przenosi się do Gwoźnicy Górnej. Swoje prace tworzy w technice olejnej i akwarelii, rysunki wykonuje piórkiem. Tematem Jego prac bywa architektura, krajobraz, martwa natura. W 2011 roku bierze udział w XIII Międzywojewódzkiej Wystawie Akwareli im. Mariana Strońskiego pod hasłem Ściana Wschodnia w WDK w Rzeszowie, gdzie otrzymuje wyróżnienie. Jego prace znajdują się w prywatnych zbiorach całego świata.
Zygmunt Zabłyszcz malarz, urodzony w 1932r. w Unisławiu powiat Chełmno, województwo Toruń.
Adres zamieszkania: Gwoźnica Górna 38-116 Gwoźnica Górna
Maluje obrazy realistyczne, krajobrazowe i sakralne. Maluje także sceny rodzajowe, martwe natury, portrety, a także kompozycje z pogranicza abstrakcji malarskiej. Niezwykle wrażliwy na piękno natury, ciężką pracę i trud rolnika, które ukazuje w większości swoich prac. Jego dorobek artystyczny prezentowany był na wielu wystawach regionalnych i wojewódzkich, a wiele prac znajduje się w zbiorach placówek kultury, muzeów, zbiorach prywatnych w kraju i za granicą. W zakresie twórczości artystycznej otrzymał wiele nagród i wyróżnień, z których warto wymienić :
- nagrodę twórczą Wojewódzkiej Rady Narodowej w Rzeszowie w 1973 i 1997 r.
- nagrodę twórczą Wydziału Kultury i Sztuki Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie w 1980r.
- wyróżnienie w III Wojewódzkiej Wystawie Plastyki Amatorskiej WDK w Rzeszowie w 1989r.
- wyróżnienie w II Wojewódzkiej Wystawie Malarstwa Amatorskiego ?Ziemia Rzeszowska? w 1995r.
Mieszka w Jaworniku Niebyleckim. Po odbyciu służby wojskowej wyjechał z rodzinnej wsi na Śląsk i przebywał w Zabrzu 10 lat. Tęsknota za wsią rodzinnym domem sprawiła , że powrócił w rodzinne strony. Rzeźbi już od kilku lat. Nie posiada żadnych rzeźbiarskich dłut, ale nożem do cięcia płyt gipsowych z powodzeniem rzeźbi w drewnie szczególnie w topoli i lipie. Są to figurki świętych, zadumanych postaci oraz kapliczki .Wszystkie bardzo proste , oryginalne, ludowe. W rzeźbie nikogo nie naśladuje. Jest samoukiem. Jest przykładem samorodnego talentu , który w sobie odkrył ku wielkiej swojej radości.