Odwiedza nas 81 gości oraz 0 użytkowników.

Siłownia "Champion"

Podkategorie

SIŁOWNIA CHAMPION W NIEBYLCU

Siłownia wyposażona jest w odpowiedni sprzęt siłowy i rehabilitacyjny, który umożliwia wykonywanie wszechstronnych ćwiczeń. Są to m.in.: atlasy wieloczynnościowe, różnego rodzaju ławki treningowe, poręcze, dreptak, gryfy łamane czy gryfy proste, sztangielki od 1 do 35 kg, hantelki neoprenowe dla kobiet od 1,5 kg do 3kg, obciążenia kettlebell od 4 kg do 10 kg, sztangi profesjonalne, worek treningowy, obciążenia rehabilitacyjne, sztangi rehabilitacyjne, pasy rehabilitacyjne, , masażer rehabilitacyjno-masujący – rozbijający tkankę tłuszczową, stepper, worker, skakanki, taśmy oporowe, gumy do ćwiczeń, materace do ćwiczeń kształtujących i rozluźniających, ściskacz brzucha, twister, nowoczesne przyrządy do ćwiczeń mięśni brzucha, ramion i nóg, piłki lekarskie 2 i 3-kilowe, drabinki, schodek do profesjonalnego ćwiczenia grzbietu, bieżnia z pomiarem tętna, kalorii i intensywności ćwiczeń, platforma wibrująca która poprawia samopoczucie psychiczne, poprawia kondycję mięśni, angażuje do pracy wszystkie części ciała, zwiększa elastyczność stawów, więzadeł i ścięgien, poprawia stan skóry, zmniejsza cellulit, spala tkankę tłuszczową, zwiększa metabolizm, wspomaga pracę układu krwionośnego i hormonalnego, wspomaga regenerację organizmu, redukuje ból, oczyszcza organizm z toksyn, poprawia koordynację motoryczną, rowerek rehabilitacyjny -  jego zalety: kondycja zdrowsze ciało, utrata wagi, mocne stawy i kości, co obniża podatność na urazy i kontuzję, piękna sylwetka, trampoliny czy stepy do ćwiczeń fitness oraz maty treningowe. Mieszkańcy gminy mogą korzystać z obiektu w godzinach rannych od 8.00 do 12.00 i wieczornych 17.00 do 20.00 aby między innymi poprawić swoją sylwetkę, ukształtować figurę, utrzymać kondycję fizyczną i odpowiednią postawę ciała.

Prowadzone są zajęcia fitness takie jak:

  • Trening na trampolinach - taki rodzaj treningu angażuje do pracy wiele grup mięśni. W ten sposób w jednym czasie rzeźbią się wszystkie części ciała, a tkanka tłuszczowa jest spalana równomiernie. Efektem są ujędrnione pośladki, wzmocnione mięśnie nóg oraz wyszczuplone nogi i ramiona. Dodatkowo ćwiczenia na trampolinie świetnie wpływają na ogólną wytrzymałość organizmu, podnoszą koordynację ruchową i zwiększają gibkość ciała. Ponadto tego rodzaju trening usprawnia krążenie, przyspiesza przemianę materii i silnie dotlenia, pozwalając pozbyć się z organizmu szkodliwych toksyn. Co więcej, świetnie poprawia równowagę i działa jak skuteczny antydepresant, pozytywnie wpływając na samopoczucie i dając zastrzyk energii. Z kolei endorfiny, uwalniane w trakcie ćwiczeń na trampolinie, przyczyniają się do znacznej redukcji stresu i napięcia. Skakanie przywodzi na myśl beztroskie zabawy z dzieciństwa. Takie pozytywne skojarzenia sprawiają więc, że mimo iż ten rodzaj aktywności fizycznej jest dość forsowny, jeśli wykonuje się go przez długi czas, to jednak daje prawdziwą przyjemność i nie lada frajdę. W czasie godzinnego treningu można spalić 800–1000 kcal.
  • Ćwiczenia z obciążeniem kettlebell - Poprawa siły i wytrzymałości całego ciała bez widocznej rozbudowy mięśni. Jeśli zależy ci na wzmocnieniu siły, ale nie chcesz wyglądać jak atleta, kettlebells są dla ciebie. Trening z odważnikami nie izoluje mięśni, lecz wpływa na ich współdziałanie. To sprawia, że sylwetka rozwija się bardziej harmonijnie niż w przypadku tradycyjnego treningu na siłowni. Zwiększenie gibkości, poprawa koordynacji ruchowej, motoryki, a w konsekwencji – ogólnej sprawności fizycznej. Trening z kettlebells wymaga nieustannego trzymania balansu i równowagi. Dzięki temu zyskasz większą świadomość ciała oraz będziesz mniej narażony na kontuzje podczas wykonywania codziennych czynności (np. dźwigania ciężkich przedmiotów). Zapobieganie bólom pleców i korekta wad postawy. Ćwiczenia z kettlebells aktywują mięśnie głębokie ciała. To one odpowiadają za stabilizację sylwetki i dobrą kondycję kręgosłupa. Jeśli cierpisz na bóle pleców, masz problemy z utrzymaniem prawidłowej postawy, trening z odważnikami pomoże ci wzmocnić mięśnie głębokie i odciąży kręgosłup. Szybsza utrata kilogramów. Im więcej mięśni pracuje jednocześnie, tym więcej kalorii spala twój organizm. Kettlebells jako narzędzie do kompleksowych ćwiczeń angażujących wiele grup mięśniowych pozwoli ci zwiększyć efektywność odchudzania.

Poprawa kondycji. Trening z odważnikami może mieć charakter dynamiczny - wówczas łączy w sobie elementy siłowe i cardio. Szybkie tempo ćwiczeń ma dobry wpływ na pracę serca i całego układu krążenia, dotlenia oraz zwiększa wydolność organizmu.

  • Ćwiczenia z hantelkami neoprenowymihantle wymuszają na nas stabilizowanie ciała, co korzystnie wpływa na napięcie poszczególnych mięśni i odgrywa ogromną rolę w procesie budowania masy mięśniowej oraz wytrzymałości. Badania przeprowadzone podczas ćwiczeń na klatkę, triceps i biceps z użyciem sztangi, maszyny Smitha i hantli wykazały, że wykonywanie ruchu wyciskania sztangą i hantlami aktywowały włókna mięśniowe klatki i tricepsów w podobny sposób. Z kolei podczas ćwiczeń na biceps, aktywacja mięśni była największa podczas użycia hantli. Praca ze sztangielkami wymaga większej stabilizacji, a to z kolei aktywuje większą ilość włókien mięśniowych.
  • Tabata – taki trening to znakomity sposób na zwiększenie wydolności tlenowej i beztlenowej. Celem treningu może być zwiększanie wytrzymałości organizmu, wzrost siły, a także spalenie tkanki tłuszczowej.
  • Ćwiczenia z gumami oporowymi - to między innymi: zwiększenie masy mięśniowej, wyrzeźbienie sylwetki (redukcja nadmiernej tkanki tłuszczowej), poprawa elastyczności i mobilności stawów, wzmocnienie wszystkich grup mięśniowych.
  • Ćwiczenia na stepach dają nam zwiększenie wydolności krążeniowo-oddechowej, poprawa koordynacji i gibkości, uelastycznienie całego ciała, wzmocnienie kości, redukcja stresu, relaks przy tanecznej muzyce, integracja z innymi uczestnikami zajęć i wiele innych.

Można również skorzystać z wagi która pokaże wam  poziom tkanki tłuszczowej i tłuszczu trzewnego, mięśni szkieletowych, BMI oraz metabolizmu spoczynkowego. Od kilku lat w siłowni „Champion” organizowane są zawody siłowe, które cieszą się dużym zainteresowaniem. Zapraszamy wszystkich do korzystania z Siłownii prowadzonych zajęć, każdy znajdzie coś dla siebie. Godziny otwarcia i plan zajęć znajduje się na grupie Siłownia Champion Niebylec i Siłownia Champion Fitness na Faceboku.

 

 

 

                    I MIEJSCEII MIEJSCE                        …

Oglądaj cały artykuł
KONKURS FOTOGRAFICZNY

Wójt Gminy Niebylec, Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu zachęcają do wzięcia udziału w konkursie plastycznym KOMIKS: SPEŁNIENIE MARZENIA -BEZ UZALEŻNIENIA. Prace należy zgłaszać do 6…

Oglądaj cały artykuł
Komiks:Spełnienie marzenia-bez uzależnienia

INFORMACJA Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu informuje, że SPACER ŚCIEŻKAMI POŁOMI dnia 21 marca 2021 r. NIE ODBĘDZIE SIĘ.

Oglądaj cały artykuł
INFORMACJA

Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu zaprasza do udziału  w  Konkursie Tekstów Recytowanych i Śpiewanych dla młodzieży i dorosłych – PAMIĘTAMY Celem konkursu jest: -   wspomnienie…

Oglądaj cały artykuł
KONKURS TEKSTÓW RECYTOWANYCH I ŚPIEWANYCH

GOK Niebylec tel 17 277 30 30