Odwiedza nas 316 gości oraz 0 użytkowników.
W tomiku tym znajduje się wybór wierszy poetów, którzy opisują piękno naszej ziemi niebyleckiej i przywiązanie do niej. Są to: Bronisława Fijałkowska i Wiktor Bochenek z Niebylca, Zdzisława Górska i Czesława Szlachta-Pytko ze Strzyżowa, Mieczysław Arkadiusz Łyp z Rzeszowa, Apolonia Zięba z Szynwałdu k. Tarnowa, Janusz Gdowski z miejscowości Łobeza w woj. Zachodniopomorskim, Edyta Pietrasz z Baryczki.
Jest to prezentacja widowisk scenicznych napisana połomską gwarą , które coraz częściej goszczą na przeglądach, konkursach i sejmikach wiejskich zespołów teatralnych. Zawiera swoistego rodzaju przekaz międzypokoleniowy, który pomoże zrozumieć młodzieży wartość regionalnego dziedzictwa i zachowa dla przyszłych pokoleń odrobinę folkloru ustnego naszych dziadków.
Publikacja wydana z inicjatywy urzędu gminy w Niebylcu. Strategia jest dokumentem planistycznym, ujmującym wieloletnie cele społeczne i gospodarcze z uwzględnieniem czynników zewnętrznych i wewnętrznych w ujęciu długoterminowym. Obok tych funkcji jest to bogate źródło wiedzy o historii i walorach turystycznych stanowiących atrakcyjność gminy Niebylec.
Ponadto ukazały się również antologie wierszy Edyty Pietrasz-poetki z Baryczki, wydane w ramach obchodów 500-lecia założenia miasta Niebylca. W roku 2007 ukazał się pierwszy tomik pt. "Na rozdrożach mojej duszy" ISBN 978-83-7472-077-9 później kolejno były "Moje nocne czuwania" ISBN 83-89891-52-2 oraz "Sekrety mojego serca" z 2009 roku. ISBN 978-83-61312-65-9
W roku 2004 ukazała się książka autorstwa Antoniego Chuchli pt. "Z dziejów parafii Niebylec". Jest to monografia parafii konieczkowsko- niebyleckiej, która ukazała się w 540 rocznicę jej założenia. Zawiera wiele informacji o środowisku przyrodniczym, o historii poszczególnych wsi tworzących gminę Niebylec oraz o miejscowych zwyczajach i obrzędach religijnych.
Strona 1 z 2