Odwiedza nas 268 gości oraz 0 użytkowników.

  • Głos Niebylca - kwartalnik

    Pierwszy numer gazety lokalnej „Głosu Niebylca” ukazał się w marcu 1994 roku, powstał z inicjatywy Gminnego Ośrodka Kultury i Zarządu Gminy w Niebylcu. Głównym celem powołania czasopisma była dokumentacja i rejestracja wydarzeń kulturalnych, gospodarczych i społecznych.

  • Dni Niebylca

    Dni Gminy Niebylec, organizowane są przez GOK w Niebylcu. Co rok w dniach  6-7 lipca. Zawsze jest kolorowo, wesoło i głośno. Każdy mia okazję znaleźć coś dla siebie i odpocząć od codzienności poprzez rozrywkę.

  • Dożynki Gminne

    Dożynki to wyjątkowe święto dla wszystkich mieszkańców gminy a zwłaszcza dla rolników, którym jesteśmy wdzięczni za trud i wysiłek włożony w coroczne zbiory.

  • Koncert Noworoczny

    W kalendarzu imprez kulturalnych w gminie Niebylec na dobre wpisał się już, organizowany od kilku lat, NOWOROCZNY KONCERT.

  • Kapela Jany

    Kapela "Jany" została założona w 1977 roku przez Wacława Kozłowskiego. W 1985r. został powołany Gminny Ośrodek Kultury, który przejął w części patronat nad kapelą, a jej kierownikiem jest inż. Wiktor Bochenek.

  • Kapela Cajmery

    Kapela Cajmery powstała w 2000 r. W programie repertuarowym posiada przyśpiewki i melodie tradycyjnego folkloru miejskiego jak i kompozycje własne. Kapela  bawi swoim repertuarem na różnych imprezach okolicznościowych, spotkaniach integracyjnych i piknikach.

  • Mażoretki Dżet

    Założycielem zespołu "Mażoretki Dżet" jest tamburmajor orkiestry dętej w Niebylcu Agnieszka Cynar. Zespół działa od 2008 roku. Dziewczęta prezentują układy taneczno - marszowe żonglując i podrzucając pałeczkami mażoretkowymi.

  • Jazz Band

    Zespół "Jazz Band" powstał w 1998 r. i działa w GOK w Niebylcu. W repertuarze posiada standardy jazzu tradycyjnego, ery swingu i transkrypcje muzyki ludowej.

  • Promyczki

    Dziecięcy zespół „PROMYCZKI” działa od 2012 roku przy Gminnym Ośrodku Kultury w Niebylcu. Założycielem i instruktorem choreograficznym jest Agnieszka Cynar.

  • Trijo

    Zespół powstał w 2006 r. i funkcjonuje w ramach Gminnego Ośrodka Kultury w Niebylcu, współpracując z Domem Kultury Sokół w Strzyżowie

  • Spojrzenie

    Grupa zawiązała się w marcu 2009 r. Spotkania odbywają się raz w tygodniu w budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Niebylcu. Zespołem opiekuję się Renata Kozdraś.

  • Orkiestra Dęta

    Orkiestra Dęta założona przez księdza Franciszka Murasa. Na początku była to orkiestra parafialna. Obecnie działa przy GOK w Niebylcu.. Orkiestra swoim repertuarem koncertuje podczas świąt kościelnych i państwowych.

Najnowsze artykuły, wstęp - link czytaj więcej cała treść

LITERATURA I DZIECI „NASZE PASJE”

Niebylec, dnia 18-112016 r.

 

DSC03639 m

LITERATURA I DZIECI „NASZE PASJE”

 

Pod takim hasłem  dnia 15 listopada w Gminnym Ośrodku Kultury w Niebylcu odbyła się aktualna edycja konkursu, który od wielu lat cieszy się dużą popularnością wśród uczniów szkół podstawowych. Podobnie jak w latach poprzednich celem konkursu jest głównie popularyzacja literatury dziecięcej, rozwijanie wyobraźni i spontaniczności, inspirowanie do poszukiwań nowych form pracy artystycznej oraz promocja dokonań artystycznych dzieci. Literatura dziecięca to nieprzebrana skarbnica bajek i baśni, wierszy i rymowanek, opowiadań i opowieści, które zawsze mają na celu nie tylko bawić, ale i uczyć. W tym roku tematyka dotyczyła hobby i zainteresowań dzieci. Ma im to uświadomić, że prawdziwa pasja, nie tylko inspiruje, ale także pomaga ciekawie żyć, sprawiając, że to, co nas otacza staje się bogatsze, kolorowe i ciekawsze. W tegorocznych prezentacjach konkursowych wzięło udział 8 szkół podstawowych. Przedstawiciele Gwoźnicy Górnej i Dolnej, Konieczkowej, Blizianki, Jawornika, Gwoździanki, Lutczy nr 2, i  Połomi  prezentowali jeden utwór wybranego autora w formie recytacji, inscenizacji i piosenki. Komisja w składzie: Beata Oliwa – wokalistka

  

w zespole jazzowym „Acoustic trio”, Czesława Szlachta Pytko – poetka, Anna Irzyk – pracownik Urzędu Gminy, przedstawiciel komisji kultury postanowiła nagrodzić i wyróżnić następujących uczestników. W kategorii wiekowej młodszej, za recytację nagrodę otrzymała Wiktoria Petyniak, kl. III, z Zespołu Szkół w Konieczkowej, „Nowa moda” Małgorzata Strzałkowska, opiekun Irena Smela. Ponadto komisja przyznała wyróżnienia: Sabinie Bosek, ZS Połomia, „Płaszczyk dla pieska” Stanisława Kopiec, op. Krystyna Szela, Jakubowi Delikatowi, kl. I, SP Jawornik, „Mechanik samochodowy” Kazimierz Przylepa op. Ewelina Marszałek. W tej samej kategorii wiekowej za wykonanie piosenki nagrodę otrzymała Wiktoria Magiera, kl. III, SP Jawornik, „Mam akwarium”, Stanisław Karaszewski, muz. Tomasz Strąk, op. Barbara Sieczkowska.
Komisja postanowiła wyróżnić także; Amelię Fic i Nikolę Soboń, kl. I, SP Gwoździanka, „Bo co może mały człowiek” Ryszard Wojdyło, aut. Jerzy Niedźwiedzki, op. Maria Jakóbska. W kategorii klas IV- VI nagrodę za recytację otrzymała Patrycja Pietrasz, kl. VI, SP Lutcza nr 2, „Walc” Wanda Chotomska, op. Anna Daszykowska. Wyróżnienia natomiast otrzymali: Miłosz Strzała, kl. V, ZS Gwoźnica Górna, „Dzień dobry muzyko” Tadeusz Śliwiak, op. Barbara Leszczak, Martyna Domaradzka, kl. IV, ZS Połomia, „Akwarium Oli” Jolanta Krysztofiak, op. Marta Leszczak, Brajan Musiał, kl. IV, SP Blizianka, „Myśliciel” Joanna Kulmowa, op. Dorota Stanisławczyk. W kategorii piosenka; nagrodę otrzymała: Kinga Kąkol, kl. VI, Szkoła Podstawowa w Gwoźnicy Dolnej, „Odkrywcy muzyki” T. Struzik, M. Sarnowska, op. Zofia Bator. Na zakończenie zmagań konkursowych zaprezentowali się uczniowie z kółka teatralnego, działającego pod kierunkiem Renaty Kozdraś z GOK Niebylec z Bajką o trzech świnkach wg Baśni braci Grimm. Wszyscy uczestnicy otrzymali wafelka a laureaci nagrody rzeczowe. Ponadto zdobywcy pierwszych miejsc wezmą udział w eliminacjach rejonowych tego konkursu w Siedliskach gm Lubenia, dnia 25 listopada. Komisja i organizatorzy konkursu dziękują opiekunom – nauczycielom za zachęcenie do udziału i przygotowanie swoich podopiecznych. Szczególne podziękowania kierują do Pań: Anny Daszykowskiej z SP w Lutczy Nr 2, Barbary Leszczak, Iwony Babiarz z ZS
w Gwoźnicy Górnej, Ireny Smeli z ZS w Konieczkowej, Krystyny Szeli, Barbary Borkowskiej- Wójcik, Marty Leszczak z ZS w Połomi, Marii Jakóbskiej, Zofii Wójcikowskiej, Marty Czekaj z SP w Gwoździance, Zofii Bator z SP
w Gwoźnicy Dolnej, Ewy Świnickiej, Renaty Grochowskiej, Eweliny Marszałek, Barbary Sieczkowskiej z SP
w Jaworniku, Agnieszki Porys, Doroty Stanisławczyk, Lidii Bator z SP w Bliziance.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Konkurs  ph. „Przysiółek w Twojej wsi” Przysiółek,  jak czytamy w  Wikipedii, to skupisko kilku gospodarstw położonych poza zwartą zabudową wsi, mogące stanowić jej integralną część. Zgodnie…

Oglądaj cały artykuł
Konkurs

Zapraszamy do udziału w XXIX FESTIWALU PIOSENKI RÓŻNEJ

Oglądaj cały artykuł
XXIX FESTIWAL PIOSENKI RÓŻNEJ

INFORMACJA !!! INFORMUJEMY, ŻE DNIA 9.06.2023 r. (PIĄTEK) GMINNY OŚRODEK KULTURY W NIEBYLCU BEDZIE NIECZYNNY

Oglądaj cały artykuł
INFORMACJA

Z okazji rozpoczynających się wakacji  Gminny Ośrodek Kultury proponuje                                     WYCIECZKĘ dla chętnych dzieci ze szkół z terenu gminy Niebylec w kategorii wiekowej od IV do…

Oglądaj cały artykuł
WYCIECZKA-AKTYWNE ROZTOCZE WSCHODNIE

INFORMACJA INFORMUJEMY, ŻE DNIA 22.05.2023 R. GMINNY OŚRODEK KULTURY W NIEBYLCU BĘDZIE NIECZYNNY

Oglądaj cały artykuł
INFORMACJA

REGULAMIN  udziału  w występach artystycznych zorganizowanych w ramach Święta Rodziny w Konieczkowej, dnia 4 czerwca 2023r.  Organizatorem „Święta Rodziny" jest Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu.…

Oglądaj cały artykuł
Święto Rodziny w Konieczkowej

GOK Niebylec tel 17 277 30 30