Odwiedza nas 21 gości oraz 0 użytkowników.

  • Głos Niebylca - kwartalnik

    Pierwszy numer gazety lokalnej „Głosu Niebylca” ukazał się w marcu 1994 roku, powstał z inicjatywy Gminnego Ośrodka Kultury i Zarządu Gminy w Niebylcu. Głównym celem powołania czasopisma była dokumentacja i rejestracja wydarzeń kulturalnych, gospodarczych i społecznych.

  • Dni Niebylca

    Dni Gminy Niebylec, organizowane są przez GOK w Niebylcu. Co rok w dniach  6-7 lipca. Zawsze jest kolorowo, wesoło i głośno. Każdy mia okazję znaleźć coś dla siebie i odpocząć od codzienności poprzez rozrywkę.

  • Dożynki Gminne

    Dożynki to wyjątkowe święto dla wszystkich mieszkańców gminy a zwłaszcza dla rolników, którym jesteśmy wdzięczni za trud i wysiłek włożony w coroczne zbiory.

  • Koncert Noworoczny

    W kalendarzu imprez kulturalnych w gminie Niebylec na dobre wpisał się już, organizowany od kilku lat, NOWOROCZNY KONCERT.

  • Kapela Jany

    Kapela "Jany" została założona w 1977 roku przez Wacława Kozłowskiego. W 1985r. został powołany Gminny Ośrodek Kultury, który przejął w części patronat nad kapelą, a jej kierownikiem jest inż. Wiktor Bochenek.

  • Kapela Cajmery

    Kapela Cajmery powstała w 2000 r. W programie repertuarowym posiada przyśpiewki i melodie tradycyjnego folkloru miejskiego jak i kompozycje własne. Kapela  bawi swoim repertuarem na różnych imprezach okolicznościowych, spotkaniach integracyjnych i piknikach.

  • Mażoretki Dżet

    Założycielem zespołu "Mażoretki Dżet" jest tamburmajor orkiestry dętej w Niebylcu Agnieszka Cynar. Zespół działa od 2008 roku. Dziewczęta prezentują układy taneczno - marszowe żonglując i podrzucając pałeczkami mażoretkowymi.

  • Jazz Band

    Zespół "Jazz Band" powstał w 1998 r. i działa w GOK w Niebylcu. W repertuarze posiada standardy jazzu tradycyjnego, ery swingu i transkrypcje muzyki ludowej.

  • Promyczki

    Dziecięcy zespół „PROMYCZKI” działa od 2012 roku przy Gminnym Ośrodku Kultury w Niebylcu. Założycielem i instruktorem choreograficznym jest Agnieszka Cynar.

  • Trijo

    Zespół powstał w 2006 r. i funkcjonuje w ramach Gminnego Ośrodka Kultury w Niebylcu, współpracując z Domem Kultury Sokół w Strzyżowie

  • Spojrzenie

    Grupa zawiązała się w marcu 2009 r. Spotkania odbywają się raz w tygodniu w budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Niebylcu. Zespołem opiekuję się Renata Kozdraś.

  • Orkiestra Dęta

    Orkiestra Dęta założona przez księdza Franciszka Murasa. Na początku była to orkiestra parafialna. Obecnie działa przy GOK w Niebylcu.. Orkiestra swoim repertuarem koncertuje podczas świąt kościelnych i państwowych.

Najnowsze artykuły, wstęp - link czytaj więcej cała treść

KONCERT NOWOROCZNY W NIEBYLCU 2017

Niebylec, dnia 27-01-2017

Koncert Noworoczny w Niebylcu

 

konc m6 stycznia w hali widowiskowo – sportowej w Niebylcu odbył się kolejny Koncert Noworoczny organizowany przez Gminny Ośrodek Kultury i Parafialny Oddział Akcji Katolickiej   w Niebylcu. Koncert z roku na rok cieszy się coraz to większym zainteresowaniem, o czym świadczy wypełniona po brzegi widownia. Każdy kto przybył mógł miło i przyjemnie spędzić czas na wspólnym kolędowaniu.

 koncMagia Świąt Bożego Narodzenia to czas rodzinny, pełen ciepła, życzliwości i miłości, to wciąż żywa piękna polska tradycja. W tegorocznym koncercie wystąpili; Wojskowa Orkiestra z Rzeszowa wspólnie z zespołem z Klubu Wojskowego  21 Brygady Strzelców Podhalańskich z Rzeszowa, Zespół Pieśni i Tańca "Lubenka" z Lubeni, zespoły działające przy Gminnym Ośrodku Kultury w Niebylcu – zespół dziecięcy "Promyczki", grupa gitarowa, kapela "Cajmery". Intrada Bożonarodzeniowa w wykonaniu Wojskowej Orkiestry, pod batutą kapelmistrza kpt. Andrzeja Kufla, rozpoczęła koncert. Konferansjerzy Agnieszka Cynar i ks. Paweł Smoleń, wikariusz parafii Niebylec powitali wszystkich przybyłych  na wspólne kolędowanie i oficjalnie otworzyli Koncert Noworoczny – Niebylec 2017.

Na zaproszenie organizatorów odpowiedzieli: ks. dr  Czesław Goraj - proboszcz parafii Niebylec, mjr Ryszard Śnieżek - szef  Sekcji Wychowawczej 21 Brygady Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie, Maria Chuchla - wice przewodnicząca Rady Powiatu w Strzyżowie, Zbigniew Korab – prezes Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w Niebylcu,  a zarazem wójt Gminy Niebylec, Antoni Chuchla – sekretarz Gminy Niebylec, Danuta Lęcznar – przewodnicząca Rady Gminy Niebylec oraz radni i sołtysi, Adam Skoczylas – wójt Gminy Lubenia, Małgorzata Barć – dyr. Gminnego Ośrodka Kultury  w Lubeni, Iwona Flisiak – dyr. ZS w Niebylcu, Wiktor Bochenek- były dyr. Gminnego Ośrodka Kultury w Niebylcu. Następnie głos zabrał ks. Czesław Goraj i Zbigniew Korab, życząc wszystkim wspaniałych, niezapomnianych wrażeń podczas koncertu, jednocześnie korzystając z okazji złożyli też noworoczne życzenia.

W niebiański nastrój Bożego Narodzenia zgromadzoną na widowni  publiczność przeniosły zespoły muzyczne, w wykonaniu których usłyszeliśmy najbardziej lubiane interpretacje kolęd z poprzednich lat, a także zupełnie nowe pastorałki, które rozpaliły serca i wprowadziły w świąteczną atmosferę.

Jako pierwsza wystąpiła Wojskowa Orkiestra z Rzeszowa zwana wcześniej Orkiestrą Garnizonową - Rzeszów. Powstała jesienią w 1944 r. w Przemyślu. Przez kolejne lata przenoszona była do Tomaszowa Lubelskiego, Radzynia Podlaskiego, Inowrocławia, a w grudniu 1946 r. oddelegowana została do rzeszowskiego garnizonu.

W swojej historii koncertowała pod batutą dziewięciu kapelmistrzów: st. sierż. Stefana Ilnickiego, chor. Henryka Sarwy, kpt. Kazimierza Gotesmana, mjr Franciszka Suwały, mjr Edwarda Geruli, st. chor. sztab. Tadeusza Chlebka, st. chor. Tomasza Kopycińskiego, st. chor. sztab. Stanisława Zająca, a od 2003 r. do dnia dzisiejszego prowadzona jest przez kapelmistrza kpt. Andrzeja Kufla.

Orkiestra swoim umundurowaniem podhalańskim kultywuje tradycje strzelców podhalańskich i wykonuje utwory wywodzące się  z tradycji muzycznych Podhala. Bierze udział w przeglądach, festiwalach, wielokrotnie zajmując czołowe miejsca. Orkiestra prezentuje muzykę patriotyczną, klasyczną i rozrywkową.

Podczas tegorocznego koncertu nasz specjalny gość wystąpił w dwóch odsłonach.  

W pierwszej części muzycy zaprezentowali najstarsze kolędy i te powszechnie znane   i śpiewane m.in. "Przybieżeli do Betlejem", "Jezusa Narodzonego", "Hej kolęda", "Gdy się Chrystus rodzi", "Mędrcy świata".

Druga część koncertu miała charakter rozrywkowy. Usłyszeliśmy utwory muzyczne takie jak: "Tyle słońca w całym mieście", "Children Of Sanchez", "Wielka woda", "Cicha woda", "Ale to już było". Wspólnie z orkiestrą wystąpiły solistki z Klubu Wojskowego 21 Brygady Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie w składzie:

Małgorzata Boć,

Katarzyna Sztaba- Adamczyk,

Agnieszka Podubny.

Instruktorem zespołu jest pani Ewa Jaworska -Pawełek.

Po wysłuchaniu przez publiczność przygotowanego repertuaru, owacji nie było końca. Orkiestra na bis zagrała Radetzky – Marsch.

W kolejnej odsłonie zobaczyliśmy przygotowany program słowno – muzyczny przez najmłodsze dzieci z zespołu "Promyczki, działające przy GOK w Niebylcu pod kierownictwem Agnieszki Cynar.

Mali artyści przenieśli widownię w beztroski czas, gdzie odrodziły się wspomnienia z dzieciństwa. Podczas występu niejednemu uczestnikowi zakręciła się łezka w oku.

Po raz kolejny wszyscy przeżywali tajemnicę Narodzin Bożego Syna i poczuli magiczną atmosferę. Następnie wystąpiła grupa gitarowa, która uczęszczała na warsztaty gitarowe zorganizowane przez GOK w składzie:

Bernadeta Magiera,

Bartłomiej Kozak,

Maciej Bara,

Kacper Jarosz,

Natalia Gurgacz,

Zuzanna Misztal,

Dominika Chudziak,

Dominika Sołtys,

Blanka i Jaromir Sieczkowscy,

Karolina Smela.

Młodzież prowadził i przygotował do występu Bartosz Siciak – lider zespołu "Insani".

W ich wspólnym wykonaniu usłyszeliśmy kolędy: "Pójdźmy wszyscy do stajenki", "Świeta Te", "Wśród nocnej ciszy". Razem z grupą wystąpiła Wiktoria Magiera, która wspólnie z Bernadetą Magierą śpiewały kolędy.

W dalszej części koncertu podziwialiśmy ZPiT "Lubenka" z Lubeni, która jest wielką chlubą gminy Lubenia. Zespół posiada "Artystyczny Znak Jakości", prezentuje folklor ziemi rzeszowskiej oraz innych regionów Polski.

Przez lata działalności otrzymali wiele nagród, wyróżnień i dyplomów. Kierownikiem muzycznym jest pan Zbigniew Stojek, kierownikiem organizacyjnym pani Małgorzata Barć. W pięknych różnobarwnych strojach ludowych "Lubenka" zaśpiewała kolędy: "W Boże Narodzenie", "A to co ziemianie", "Lulaj Go Matko", "Ej byliśmy bracia", "Kiej łowiecek pilnowali" i na bis publiczności wykonali "Maleńki Jezus".

Ostatnim wykonawcą  była kapela "Cajmery" z GOK w Niebylcu w składzie;

Janusz Rak – kier. zespołu, instr. klawiszowy, wokal, Bogdan Cynar -sax. altowy, wokal, Zbigniew Pięciak – gitara basowa, Mirosław Krok – gitara akustyczna, Stanisław Korzeniowski – perkusja, gościnnie wystąpili Jagoda Gruba – wokal, Jakub Cynar – trąbka.

Zespół przygotował następujące kolędy i pastorałki: "Prowadź Gwiazdo", "W żłóbku", "Pastuszkowie bracia mili". Ostatnim przesłaniem wspólnego kolędowania było zaśpiewanie z kapelą "Cajmery"- "Znak pokoju". To był przepiękny koncert na wysokim poziomie instrumentalnym  i wokalnym.

Utalentowani ludzie budzą w nas radosne uczucia, zapala się wewnętrzny płomień nadziei na lepsze jutro.

Nie znajduję słów, aby opisać atmosferę jaka tworzyła się podczas występu artystów. Na zakończenie organizatorzy wszystkim złożyli noworoczne życzenia, zdrowia, szczęścia, poczucia bezpieczeństwa, spełnienia zawodowych, osobistych planów   i marzeń. By wzmocnieni ciepłem świątecznych spotkań z nową nadzieją i energią wkroczyli  w Nowy Rok 2017.

Pragnę podziękować wszystkim zespołom występującym w Koncercie Noworocznym. Dziękuję mjr Ryszardowi Śnieżkowi, sekretarzowi Antoniemu Chuchli za pomoc w zaproszeniu Wojskowej Orkiestry i zespołu wokalnego z Klubu Wojskowego, Państwu Monice i Ryszardowi Korab, Pawłowi Mukomiełowi za transport sań, które stanowiły przepiękną scenerię koncertu, rodzicom dzieci występujących, pani dyr. Iwonie Flisiak i personelowi  ZS  w Niebylcu.

Szczególne podziękowanie kieruje do ks. Pawła za wspólne prowadzenie konferansjerki oraz do współpracowników GOK za przygotowanie koncertu.

Tradycyjnie Gminny Ośrodek Kultury i Parafialny Oddział Akcji Katolickiej w Niebylcu zapraszają za rok, na kolejny Koncert Noworoczny.   A. C.

 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Konkurs  ph. „Przysiółek w Twojej wsi” Przysiółek,  jak czytamy w  Wikipedii, to skupisko kilku gospodarstw położonych poza zwartą zabudową wsi, mogące stanowić jej integralną część. Zgodnie…

Oglądaj cały artykuł
Konkurs

Zapraszamy do udziału w XXIX FESTIWALU PIOSENKI RÓŻNEJ

Oglądaj cały artykuł
XXIX FESTIWAL PIOSENKI RÓŻNEJ

INFORMACJA !!! INFORMUJEMY, ŻE DNIA 9.06.2023 r. (PIĄTEK) GMINNY OŚRODEK KULTURY W NIEBYLCU BEDZIE NIECZYNNY

Oglądaj cały artykuł
INFORMACJA

Z okazji rozpoczynających się wakacji  Gminny Ośrodek Kultury proponuje                                     WYCIECZKĘ dla chętnych dzieci ze szkół z terenu gminy Niebylec w kategorii wiekowej od IV do…

Oglądaj cały artykuł
WYCIECZKA-AKTYWNE ROZTOCZE WSCHODNIE

INFORMACJA INFORMUJEMY, ŻE DNIA 22.05.2023 R. GMINNY OŚRODEK KULTURY W NIEBYLCU BĘDZIE NIECZYNNY

Oglądaj cały artykuł
INFORMACJA

REGULAMIN  udziału  w występach artystycznych zorganizowanych w ramach Święta Rodziny w Konieczkowej, dnia 4 czerwca 2023r.  Organizatorem „Święta Rodziny" jest Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu.…

Oglądaj cały artykuł
Święto Rodziny w Konieczkowej

GOK Niebylec tel 17 277 30 30