Odwiedza nas 152 gości oraz 0 użytkowników.

  • Głos Niebylca - kwartalnik

    Pierwszy numer gazety lokalnej „Głosu Niebylca” ukazał się w marcu 1994 roku, powstał z inicjatywy Gminnego Ośrodka Kultury i Zarządu Gminy w Niebylcu. Głównym celem powołania czasopisma była dokumentacja i rejestracja wydarzeń kulturalnych, gospodarczych i społecznych.

  • Dni Niebylca

    Dni Gminy Niebylec, organizowane są przez GOK w Niebylcu. Co rok w dniach  6-7 lipca. Zawsze jest kolorowo, wesoło i głośno. Każdy mia okazję znaleźć coś dla siebie i odpocząć od codzienności poprzez rozrywkę.

  • Dożynki Gminne

    Dożynki to wyjątkowe święto dla wszystkich mieszkańców gminy a zwłaszcza dla rolników, którym jesteśmy wdzięczni za trud i wysiłek włożony w coroczne zbiory.

  • Koncert Noworoczny

    W kalendarzu imprez kulturalnych w gminie Niebylec na dobre wpisał się już, organizowany od kilku lat, NOWOROCZNY KONCERT.

  • Kapela Jany

    Kapela "Jany" została założona w 1977 roku przez Wacława Kozłowskiego. W 1985r. został powołany Gminny Ośrodek Kultury, który przejął w części patronat nad kapelą, a jej kierownikiem jest inż. Wiktor Bochenek.

  • Kapela Cajmery

    Kapela Cajmery powstała w 2000 r. W programie repertuarowym posiada przyśpiewki i melodie tradycyjnego folkloru miejskiego jak i kompozycje własne. Kapela  bawi swoim repertuarem na różnych imprezach okolicznościowych, spotkaniach integracyjnych i piknikach.

  • Mażoretki Dżet

    Założycielem zespołu "Mażoretki Dżet" jest tamburmajor orkiestry dętej w Niebylcu Agnieszka Cynar. Zespół działa od 2008 roku. Dziewczęta prezentują układy taneczno - marszowe żonglując i podrzucając pałeczkami mażoretkowymi.

  • Jazz Band

    Zespół "Jazz Band" powstał w 1998 r. i działa w GOK w Niebylcu. W repertuarze posiada standardy jazzu tradycyjnego, ery swingu i transkrypcje muzyki ludowej.

  • Promyczki

    Dziecięcy zespół „PROMYCZKI” działa od 2012 roku przy Gminnym Ośrodku Kultury w Niebylcu. Założycielem i instruktorem choreograficznym jest Agnieszka Cynar.

  • Trijo

    Zespół powstał w 2006 r. i funkcjonuje w ramach Gminnego Ośrodka Kultury w Niebylcu, współpracując z Domem Kultury Sokół w Strzyżowie

  • Spojrzenie

    Grupa zawiązała się w marcu 2009 r. Spotkania odbywają się raz w tygodniu w budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Niebylcu. Zespołem opiekuję się Renata Kozdraś.

  • Orkiestra Dęta

    Orkiestra Dęta założona przez księdza Franciszka Murasa. Na początku była to orkiestra parafialna. Obecnie działa przy GOK w Niebylcu.. Orkiestra swoim repertuarem koncertuje podczas świąt kościelnych i państwowych.

Najnowsze artykuły, wstęp - link czytaj więcej cała treść

VII POWIATOWY PRZEGLĄD ZESPOŁÓW TANECZNYCH „RYTM, MUZYKA, TANIEC”

Niebylec, dnia 08-03-2017

VII Powiatowy Przegląd Zespołów Tanecznych

„RYTM, MUZYKA, TANIEC”

 

wstep mPodczas tegorocznej edycji Powiatowego Przeglądu Zespołów Tanecznych „Rytm, Muzyka, Taniec" zaprezentowało się trzynaście zespołów, działających w szkołach i ośrodkach kultury na terenie powiatu strzyżowskiego. Gościnnie wystąpili tegoroczni Mistrzowie Okręgu Podkarpackiego w kategorii 10-11 lat, para taneczna ze Szkoły Tańca „K-Studio" w Krośnie: Martynka Marszałek i Oliwier Pięciak, na co dzień uczniowie szkół podstawowych w Niebylcu i Jaworniku.

Organizatorem imprezy, która miała miejsce 26 lutego 2017 r. w Zespole Szkół w Niebylcu, był Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu. Honorowy patronat nad przeglądem sprawuje Starosta Strzyżowski Pan Robert Godek
Powiatowy Przegląd Zespołów Tanecznych ma na celu pokazanie dorobku artystycznego dzieci i młodzieży. Ich prace, umiejętności nabyte podczas zajęć, a także otwartość, która w tańcu wyzwala wiele uczuć. Tańcząc zmieniamy się, piękniejemy, nabieramy pewnej postawy, pewności siebie, rozwijamy się wewnętrznie. Otwieramy się na innych, uczymy się tolerancji i cierpliwości. Jak powiedziała amerykańska tancerka, choreograf, pedagog, Martha Graham „Każdy taniec jest odkryciem nas samych" - mówiła prowadząca imprezę, Pani Agnieszka Cynar, p.o. Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Niebylcu, witając zaproszonych gości, uczestników tegorocznego przeglądu, rodziców, opiekunów, instruktorów oraz licznie zgromadzoną na sali publiczność. Starosta Strzyżowski Pan Robert Godek, otwierając siódmą edycję powiatowego przeglądu, życzył młodym tancerzom udanych występów, a widzom przyjemnych wrażeń.
Zaproszenie do udziału w tegorocznym Powiatowym Przeglądzie Zespołów Tanecznych przyjęło trzynaście grup tanecznych: „Cheerleaderki" i „Wesołe dzieciaki" ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Strzyżowie (opiekun Pani Anna Fąfara), „Mali Zaborowiacy" i „Zaborowiacy" z Ośrodka Kultury w Czudcu (opiekun Pan Jan Błażejewski), „Funky Group" i „Si", działające przy Stowarzyszeniu Armmagedon Strzyżów (opiekun Pani Monika Fąfara), „Smyki" z Gminnego Ośrodka Kultury we Frysztaku (opiekun Pani Agata Skiba), „Neo" z Gminnego Ośrodka Kultury w Niebylcu (opiekun Pani Ewelina Rak) oraz Mażoretki - grupy: średnia i starsza i „Promyczki" - grupy: młodsza, średnia i starsza z Gminnego Ośrodka Kultury w Niebylcu (opiekun Pani Agnieszka Cynar).
Młodzi tancerze zaprezentowali się w dziewiętnastu różnych odsłonach. Poczynając od marszowego, poprzez taniec ludowy i towarzyski, balet, show dance aż do wesołych, pełnych niezwykłych emocji układów tanecznych. Wrażenia wizualne i charakter poszczególnych technik tanecznych dopełniały efektowne, mieniące się różnymi kolorami stroje. Całość, zarówno uczestnikom, jak i zgromadzonym w hali widowiskowo - sportowej Zespołu Szkół w Niebylcu widzom dostarczyła wielu przyjemnych wrażeń i niezapomnianych przeżyć.
Szczególne wrażenie na młodych artystach i publiczności wywarł występ pary tanecznej: Martynki Marszałek i Oliviera Pięciaka - uczniów szkół podstawowych w Niebylcu i Jaworniku. Para tańczy ze sobą już od 4 lat, odnosząc liczne sukcesy na turniejach. Mają na swoim koncie m.in. tytuł tegorocznych Mistrzów Okręgu Podkarpackiego w kategorii 10-11 lat. Obecnie trenują w Szkole Tańca „K-Studio" w Krośnie pod okiem Kamila Kędry. Podczas VII Powiatowego Przeglądu Zespołów Tanecznych „Rytm, Muzyka, Taniec" Martynka i Oliwer zaprezentowali się m.in. w walcu angielskim, tangu, quickstepie, rumbie, sambie i cza-czy i walcu
Na zakończenie imprezy zespoły taneczne odebrały pamiątkowe dyplomy, szklane puchary, a także słodkości i drobne nagrody rzeczowe ufundowane przez samorząd powiatowy w Strzyżowie i Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu.

 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Konkurs  ph. „Przysiółek w Twojej wsi” Przysiółek,  jak czytamy w  Wikipedii, to skupisko kilku gospodarstw położonych poza zwartą zabudową wsi, mogące stanowić jej integralną część. Zgodnie…

Oglądaj cały artykuł
Konkurs

Zapraszamy do udziału w XXIX FESTIWALU PIOSENKI RÓŻNEJ

Oglądaj cały artykuł
XXIX FESTIWAL PIOSENKI RÓŻNEJ

INFORMACJA !!! INFORMUJEMY, ŻE DNIA 9.06.2023 r. (PIĄTEK) GMINNY OŚRODEK KULTURY W NIEBYLCU BEDZIE NIECZYNNY

Oglądaj cały artykuł
INFORMACJA

Z okazji rozpoczynających się wakacji  Gminny Ośrodek Kultury proponuje                                     WYCIECZKĘ dla chętnych dzieci ze szkół z terenu gminy Niebylec w kategorii wiekowej od IV do…

Oglądaj cały artykuł
WYCIECZKA-AKTYWNE ROZTOCZE WSCHODNIE

INFORMACJA INFORMUJEMY, ŻE DNIA 22.05.2023 R. GMINNY OŚRODEK KULTURY W NIEBYLCU BĘDZIE NIECZYNNY

Oglądaj cały artykuł
INFORMACJA

REGULAMIN  udziału  w występach artystycznych zorganizowanych w ramach Święta Rodziny w Konieczkowej, dnia 4 czerwca 2023r.  Organizatorem „Święta Rodziny" jest Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu.…

Oglądaj cały artykuł
Święto Rodziny w Konieczkowej

GOK Niebylec tel 17 277 30 30