Odwiedza nas 88 gości oraz 0 użytkowników.

  • Głos Niebylca - kwartalnik

    Pierwszy numer gazety lokalnej „Głosu Niebylca” ukazał się w marcu 1994 roku, powstał z inicjatywy Gminnego Ośrodka Kultury i Zarządu Gminy w Niebylcu. Głównym celem powołania czasopisma była dokumentacja i rejestracja wydarzeń kulturalnych, gospodarczych i społecznych.

  • Dni Niebylca

    Dni Gminy Niebylec, organizowane są przez GOK w Niebylcu. Co rok w dniach  6-7 lipca. Zawsze jest kolorowo, wesoło i głośno. Każdy mia okazję znaleźć coś dla siebie i odpocząć od codzienności poprzez rozrywkę.

  • Dożynki Gminne

    Dożynki to wyjątkowe święto dla wszystkich mieszkańców gminy a zwłaszcza dla rolników, którym jesteśmy wdzięczni za trud i wysiłek włożony w coroczne zbiory.

  • Koncert Noworoczny

    W kalendarzu imprez kulturalnych w gminie Niebylec na dobre wpisał się już, organizowany od kilku lat, NOWOROCZNY KONCERT.

  • Kapela Jany

    Kapela "Jany" została założona w 1977 roku przez Wacława Kozłowskiego. W 1985r. został powołany Gminny Ośrodek Kultury, który przejął w części patronat nad kapelą, a jej kierownikiem jest inż. Wiktor Bochenek.

  • Kapela Cajmery

    Kapela Cajmery powstała w 2000 r. W programie repertuarowym posiada przyśpiewki i melodie tradycyjnego folkloru miejskiego jak i kompozycje własne. Kapela  bawi swoim repertuarem na różnych imprezach okolicznościowych, spotkaniach integracyjnych i piknikach.

  • Mażoretki Dżet

    Założycielem zespołu "Mażoretki Dżet" jest tamburmajor orkiestry dętej w Niebylcu Agnieszka Cynar. Zespół działa od 2008 roku. Dziewczęta prezentują układy taneczno - marszowe żonglując i podrzucając pałeczkami mażoretkowymi.

  • Jazz Band

    Zespół "Jazz Band" powstał w 1998 r. i działa w GOK w Niebylcu. W repertuarze posiada standardy jazzu tradycyjnego, ery swingu i transkrypcje muzyki ludowej.

  • Promyczki

    Dziecięcy zespół „PROMYCZKI” działa od 2012 roku przy Gminnym Ośrodku Kultury w Niebylcu. Założycielem i instruktorem choreograficznym jest Agnieszka Cynar.

  • Trijo

    Zespół powstał w 2006 r. i funkcjonuje w ramach Gminnego Ośrodka Kultury w Niebylcu, współpracując z Domem Kultury Sokół w Strzyżowie

  • Spojrzenie

    Grupa zawiązała się w marcu 2009 r. Spotkania odbywają się raz w tygodniu w budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Niebylcu. Zespołem opiekuję się Renata Kozdraś.

  • Orkiestra Dęta

    Orkiestra Dęta założona przez księdza Franciszka Murasa. Na początku była to orkiestra parafialna. Obecnie działa przy GOK w Niebylcu.. Orkiestra swoim repertuarem koncertuje podczas świąt kościelnych i państwowych.

Najnowsze artykuły, wstęp - link czytaj więcej cała treść

Konkursie Tekstów Recytowanych i Śpiewanych

 

Celem konkursu jest: wspomnienie Jana Pawła II, naszego rodaka i wielkiego człowieka, zaakcentowanie najważniejszych wartości ogólnoludzkich, popularyzacja utworów poetyckich i fragmentów prozy, kształtowanie kultury żywego słowa, możliwość prezentacji własnej twórczości poetyckiej, stworzenie możliwości przekazu subiektywnych emocji i odczuć, prezentacja młodzieży oraz dorosłych uzdolnionych muzycznie i wokalnie.
Konkurs obejmuje trzy kategorie wiekowe:
Kat. I – młodzież w wieku od 13-15 lat,
Kat. II – młodzież w wieku od 16 – 18 lat,
Kat. III – dorośli 19 - 49 lat
Kat. IV - starsi 50 lat i więcej
Warunki uczestnictwa :
1. Recytator prezentuje dwa wybrane utwory : poetycki lub fragment prozy z szerokiego wachlarza literatury powszechnie dostępnej.
2. Jeden z prezentowanych tekstów powinien odnosić się do osoby Jana Pawła II lub być tekstem Jego autorstwa, tematyka drugiego jest dowolna, ale również o charakterze religijnym.
3. Recytator może zaprezentować własne teksty.
4. Recytator może także przedstawić interpretację muzyczną własnego, bądź zapożyczonego tekstu, w czasie max do 4 min. (mile widziany akompaniament na żywo do 3 osób)
5. Prezentacja utworów przez jednego uczestnika powinna nie przekroczyć 5 min.
Informacje organizacyjne :
1. Konkurs odbędzie się 28 kwietnia 2017 r. o godz. 17.00 w GOK w Niebylcu.
2. Organizatorem Konkursu jest Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu.
3. Propozycji interpretacji utworów wysłucha powołana przez organizatora Konkursu Komisja, która przyzna nagrody i wyróżnienia.
4. W Konkursie mogą wziąć udział także recytatorzy spoza gminy Niebylec.
5. Zgłoszenie udziału: imię i nazwisko wykonawcy , wiek, adres zamieszkania wraz z podaniem tytułu i tekstu utworu, należy dostarczyć do siedziby GOK w Niebylcu do dnia 19 kwietnia 2017 r.
6. Prezentowane teksty autorskie mogą zostać wykorzystane w celach reklamowych , bądź zamieszczone w lokalnej prasie do prezentacji konkursu. W związku z tym prosimy o wypełnienie załączonego oświadczenia – dotyczy autorów tekstu. Do wypełnionego oświadczenia prosimy także dołączyć pełny tekst utworu.
7. Potrzebne podkłady muzyczne należy przygotować w formacie MP3 na płycie CD lub na pendrive.

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Konkurs  ph. „Przysiółek w Twojej wsi” Przysiółek,  jak czytamy w  Wikipedii, to skupisko kilku gospodarstw położonych poza zwartą zabudową wsi, mogące stanowić jej integralną część. Zgodnie…

Oglądaj cały artykuł
Konkurs

Zapraszamy do udziału w XXIX FESTIWALU PIOSENKI RÓŻNEJ

Oglądaj cały artykuł
XXIX FESTIWAL PIOSENKI RÓŻNEJ

INFORMACJA !!! INFORMUJEMY, ŻE DNIA 9.06.2023 r. (PIĄTEK) GMINNY OŚRODEK KULTURY W NIEBYLCU BEDZIE NIECZYNNY

Oglądaj cały artykuł
INFORMACJA

Z okazji rozpoczynających się wakacji  Gminny Ośrodek Kultury proponuje                                     WYCIECZKĘ dla chętnych dzieci ze szkół z terenu gminy Niebylec w kategorii wiekowej od IV do…

Oglądaj cały artykuł
WYCIECZKA-AKTYWNE ROZTOCZE WSCHODNIE

INFORMACJA INFORMUJEMY, ŻE DNIA 22.05.2023 R. GMINNY OŚRODEK KULTURY W NIEBYLCU BĘDZIE NIECZYNNY

Oglądaj cały artykuł
INFORMACJA

REGULAMIN  udziału  w występach artystycznych zorganizowanych w ramach Święta Rodziny w Konieczkowej, dnia 4 czerwca 2023r.  Organizatorem „Święta Rodziny" jest Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu.…

Oglądaj cały artykuł
Święto Rodziny w Konieczkowej

GOK Niebylec tel 17 277 30 30