Odwiedza nas 28 gości oraz 0 użytkowników.

  • Głos Niebylca - kwartalnik

    Pierwszy numer gazety lokalnej „Głosu Niebylca” ukazał się w marcu 1994 roku, powstał z inicjatywy Gminnego Ośrodka Kultury i Zarządu Gminy w Niebylcu. Głównym celem powołania czasopisma była dokumentacja i rejestracja wydarzeń kulturalnych, gospodarczych i społecznych.

  • Dni Niebylca

    Dni Gminy Niebylec, organizowane są przez GOK w Niebylcu. Co rok w dniach  6-7 lipca. Zawsze jest kolorowo, wesoło i głośno. Każdy mia okazję znaleźć coś dla siebie i odpocząć od codzienności poprzez rozrywkę.

  • Dożynki Gminne

    Dożynki to wyjątkowe święto dla wszystkich mieszkańców gminy a zwłaszcza dla rolników, którym jesteśmy wdzięczni za trud i wysiłek włożony w coroczne zbiory.

  • Koncert Noworoczny

    W kalendarzu imprez kulturalnych w gminie Niebylec na dobre wpisał się już, organizowany od kilku lat, NOWOROCZNY KONCERT.

  • Kapela Jany

    Kapela "Jany" została założona w 1977 roku przez Wacława Kozłowskiego. W 1985r. został powołany Gminny Ośrodek Kultury, który przejął w części patronat nad kapelą, a jej kierownikiem jest inż. Wiktor Bochenek.

  • Kapela Cajmery

    Kapela Cajmery powstała w 2000 r. W programie repertuarowym posiada przyśpiewki i melodie tradycyjnego folkloru miejskiego jak i kompozycje własne. Kapela  bawi swoim repertuarem na różnych imprezach okolicznościowych, spotkaniach integracyjnych i piknikach.

  • Mażoretki Dżet

    Założycielem zespołu "Mażoretki Dżet" jest tamburmajor orkiestry dętej w Niebylcu Agnieszka Cynar. Zespół działa od 2008 roku. Dziewczęta prezentują układy taneczno - marszowe żonglując i podrzucając pałeczkami mażoretkowymi.

  • Jazz Band

    Zespół "Jazz Band" powstał w 1998 r. i działa w GOK w Niebylcu. W repertuarze posiada standardy jazzu tradycyjnego, ery swingu i transkrypcje muzyki ludowej.

  • Promyczki

    Dziecięcy zespół „PROMYCZKI” działa od 2012 roku przy Gminnym Ośrodku Kultury w Niebylcu. Założycielem i instruktorem choreograficznym jest Agnieszka Cynar.

  • Trijo

    Zespół powstał w 2006 r. i funkcjonuje w ramach Gminnego Ośrodka Kultury w Niebylcu, współpracując z Domem Kultury Sokół w Strzyżowie

  • Spojrzenie

    Grupa zawiązała się w marcu 2009 r. Spotkania odbywają się raz w tygodniu w budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Niebylcu. Zespołem opiekuję się Renata Kozdraś.

  • Orkiestra Dęta

    Orkiestra Dęta założona przez księdza Franciszka Murasa. Na początku była to orkiestra parafialna. Obecnie działa przy GOK w Niebylcu.. Orkiestra swoim repertuarem koncertuje podczas świąt kościelnych i państwowych.

Najnowsze artykuły, wstęp - link czytaj więcej cała treść

Jubileusz 40 - lecia "Kapela Jany" z Niebylca

Niebylec, dnia 06-09-2017 r.

 

Jubileusz 40 - lecia "Kapela Jany" z Niebylca

40 lecie m

 

27 sierpnia br. świętowaliśmy 40-lecie działalności artystycznej kapeli ludowej „Jany”. Z tej okazji odbył się  specjalny jubileuszowy koncert. Zagrała kapela Jany oraz zaprzyjaźnione zespoły folklorystyczne. Uroczystość z okazji tak pięknego wydarzenia zorganizował Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu przy współpracy sołtysa wsi, KGW i OSP w Baryczce. Wzięli w niej udział zaproszeni goście ,członkowie kapeli oraz mieszkańcy gminy.

Impreza rozpoczęła się koncertem „Jubilatki”, która specjalnie na tę okoliczność wydała płytę CD i śpiewnik.

Prowadząca Agnieszka Cynar przedstawiła historię powstania kapeli i powitała gości wśród których byli: starosta strzyżowski Robert Godek, wiceprzewodnicząca rady powiatu Maria Chuchla wraz z radnymi powiatu, wójt gminy Niebylec Zbigniew Korab, przewodnicząca Rady Gminy Niebylec Danuta Lęcznar wraz z radnymi, sekretarz gminy Antoni Chuchla, zastępca dyrektora WDK w Rzeszowie Małgorzata Hołowińska , wiceprzewodniczący Podkarpackiej Izby Rolniczej zs w Trzebownisku Jerzy Bator, dyr. biblioteki w Strzyżowie Marta Utnicka, delegacje z zaprzyjaźnionych Ośrodków Kultury z Lubeni i Wielopola Skrz, Jerzy Dynia dziennikarz z telewizji regionalnej TVP3 Rzeszów, pomysłodawca i założyciel kapeli Jany ówczesny prezes Spółdzielni Kółek Rolniczych w Niebylcu Wacław Kozłowski, wiceprzewodnicząca Wojewódzkiej Rady KGW w Rzeszowie Stefania Michałek.

Swoją obecnością zaszczycili również członkowie ZPiT „Lubenka” z Lubeni, „Kłosowianie” i członkinie byłego zespołu śpiewaczego „Malina”, zaprzyjaźnieni muzycy, dawni członkowie kapeli, sympatycy i pasjonaci muzyki ludowej.

Przybyli goście złożyli członkom kapeli serdeczne gratulacje i podziękowania. Wyrazili uznanie i wdzięczność za pracę artystyczną i zaangażowanie w rozwój muzyki i pieśni ludowej. Życzyli wielu osiągnięć i sukcesów oraz wytrwałości w działalności na rzecz krzewienia kultury. Jubileuszowi towarzyszyła uczta pierogowa, w której wzięły udział gospodynie z KGW z terenu gminy Niebylec. Przygotowały one dla uczestników imprezy różnego rodzaju pierogi do degustacji i do konkursu na najsmaczniejsze pierogi.

Pierogi przygotowane na konkurs to niezwykły pokaz kulinarnych kreacji naszych pań. Na stołach pojawiły się od tradycyjnych ruskich i z kapustą i grzybami, aż po mniej niespotykane jak pierogi z warzywami, z jabłkiem i cynamonem, kebabowe z sosami i wiele innych. Co gospodyni to inny przepis.

Komisja w składzie: Magdalena Tobasz-Mazur z zespołu „Wielopolanie” z Wielopola Skrz., Anna Serwerniak - GOK Lubenia i Stefania Michałek z Wojewódzkiego Związku Rolników Kół i Organizacji Rolniczych postanowiła nagrodzić złotym pierogiem KGW Jawornik za pierogi z kapustą, srebrnym pierogiem KGW Połomia za pierogi z płuckami i brązowym pierogiem Stowarzyszenie KGW Niebylec za pierogi z kapustą. Podziękowała także równie smacznym daniom pierogowym gospodyniom z KGW Gwoźnica Górna, KGW Blizianka,, KGW Konieczkowa, KGW Baryczka i KGW Niebylec


Uczcie pierogowej towarzyszył konkurs na zjedzenie największej ilości pierogów w czasie 30 sekund. Organizatorzy przygotowali dla każdego uczestnika po 22 pierogi do spożycia. W tej konkurencji udział wzięli; Bronisław Tarański z Baryczki, Piotr Kozdraś z Gwoźnicy Górnej i Andrzej Pijar z Wielopola.

Najlepszym okazał się Bronisław Tarański i tym samym otrzymał tytuł Łasucha Pierogowego.

Imprezę wzbogaciła wystawa fotograficzna z historii kapeli Jany.

Organizatorzy zadbali o inne atrakcje jak malowanie twarzy dla dzieci i loteria fantowa.

Jubilaci dziękują sponsorom imprezy, a szczególnie staroście strzyżowskiemu, wójtowi gminy Niebylec, marszałkowi woj. Podkarpackiego, Towarzystwu Miłośników ziemi Niebyleckiej, Stanisławowi Mazurowi i radzie sołeckiej oraz OSP i KGW z Baryczki, Kołom Gospodyń Wiejskich i stowarzyszeniu KGW, Neobusowi, Bankowi Spółdzielczemu ze Strzyżowa, telewizji internetowej iTVP i Gminnemu Ośrodkowi Kultury.


Członkowie kapeli Jany składają serdeczne podziękowanie wszystkim osobom, które przyczyniły się w jakikolwiek sposób do organizacji imprezy i uświetnienia obchodów Jubileuszu.

 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Konkurs  ph. „Przysiółek w Twojej wsi” Przysiółek,  jak czytamy w  Wikipedii, to skupisko kilku gospodarstw położonych poza zwartą zabudową wsi, mogące stanowić jej integralną część. Zgodnie…

Oglądaj cały artykuł
Konkurs

Zapraszamy do udziału w XXIX FESTIWALU PIOSENKI RÓŻNEJ

Oglądaj cały artykuł
XXIX FESTIWAL PIOSENKI RÓŻNEJ

INFORMACJA !!! INFORMUJEMY, ŻE DNIA 9.06.2023 r. (PIĄTEK) GMINNY OŚRODEK KULTURY W NIEBYLCU BEDZIE NIECZYNNY

Oglądaj cały artykuł
INFORMACJA

Z okazji rozpoczynających się wakacji  Gminny Ośrodek Kultury proponuje                                     WYCIECZKĘ dla chętnych dzieci ze szkół z terenu gminy Niebylec w kategorii wiekowej od IV do…

Oglądaj cały artykuł
WYCIECZKA-AKTYWNE ROZTOCZE WSCHODNIE

INFORMACJA INFORMUJEMY, ŻE DNIA 22.05.2023 R. GMINNY OŚRODEK KULTURY W NIEBYLCU BĘDZIE NIECZYNNY

Oglądaj cały artykuł
INFORMACJA

REGULAMIN  udziału  w występach artystycznych zorganizowanych w ramach Święta Rodziny w Konieczkowej, dnia 4 czerwca 2023r.  Organizatorem „Święta Rodziny" jest Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu.…

Oglądaj cały artykuł
Święto Rodziny w Konieczkowej

GOK Niebylec tel 17 277 30 30