Odwiedza nas 119 gości oraz 0 użytkowników.

  • Głos Niebylca - kwartalnik

    Pierwszy numer gazety lokalnej „Głosu Niebylca” ukazał się w marcu 1994 roku, powstał z inicjatywy Gminnego Ośrodka Kultury i Zarządu Gminy w Niebylcu. Głównym celem powołania czasopisma była dokumentacja i rejestracja wydarzeń kulturalnych, gospodarczych i społecznych.

  • Dni Niebylca

    Dni Gminy Niebylec, organizowane są przez GOK w Niebylcu. Co rok w dniach  6-7 lipca. Zawsze jest kolorowo, wesoło i głośno. Każdy mia okazję znaleźć coś dla siebie i odpocząć od codzienności poprzez rozrywkę.

  • Dożynki Gminne

    Dożynki to wyjątkowe święto dla wszystkich mieszkańców gminy a zwłaszcza dla rolników, którym jesteśmy wdzięczni za trud i wysiłek włożony w coroczne zbiory.

  • Koncert Noworoczny

    W kalendarzu imprez kulturalnych w gminie Niebylec na dobre wpisał się już, organizowany od kilku lat, NOWOROCZNY KONCERT.

  • Kapela Jany

    Kapela "Jany" została założona w 1977 roku przez Wacława Kozłowskiego. W 1985r. został powołany Gminny Ośrodek Kultury, który przejął w części patronat nad kapelą, a jej kierownikiem jest inż. Wiktor Bochenek.

  • Kapela Cajmery

    Kapela Cajmery powstała w 2000 r. W programie repertuarowym posiada przyśpiewki i melodie tradycyjnego folkloru miejskiego jak i kompozycje własne. Kapela  bawi swoim repertuarem na różnych imprezach okolicznościowych, spotkaniach integracyjnych i piknikach.

  • Mażoretki Dżet

    Założycielem zespołu "Mażoretki Dżet" jest tamburmajor orkiestry dętej w Niebylcu Agnieszka Cynar. Zespół działa od 2008 roku. Dziewczęta prezentują układy taneczno - marszowe żonglując i podrzucając pałeczkami mażoretkowymi.

  • Jazz Band

    Zespół "Jazz Band" powstał w 1998 r. i działa w GOK w Niebylcu. W repertuarze posiada standardy jazzu tradycyjnego, ery swingu i transkrypcje muzyki ludowej.

  • Promyczki

    Dziecięcy zespół „PROMYCZKI” działa od 2012 roku przy Gminnym Ośrodku Kultury w Niebylcu. Założycielem i instruktorem choreograficznym jest Agnieszka Cynar.

  • Trijo

    Zespół powstał w 2006 r. i funkcjonuje w ramach Gminnego Ośrodka Kultury w Niebylcu, współpracując z Domem Kultury Sokół w Strzyżowie

  • Spojrzenie

    Grupa zawiązała się w marcu 2009 r. Spotkania odbywają się raz w tygodniu w budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Niebylcu. Zespołem opiekuję się Renata Kozdraś.

  • Orkiestra Dęta

    Orkiestra Dęta założona przez księdza Franciszka Murasa. Na początku była to orkiestra parafialna. Obecnie działa przy GOK w Niebylcu.. Orkiestra swoim repertuarem koncertuje podczas świąt kościelnych i państwowych.

Najnowsze artykuły, wstęp - link czytaj więcej cała treść

XIX Podkarpacka Parada Orkiestr Dętych – Tyczyn 2018

Niebylec, dnia 13-07-2018

XIX Podkarpacka Parada Orkiestr Dętych – Tyczyn 2018.

 

III woj przegl mazoretek m

17 czerwca br. odbyła się kolejna edycja Podkarpackiej Parady Orkiestr Dętych wieńcząca obchody Dni Tyczyna. Organizatorem był Miejsko - Gminny Ośrodek Kultury im. Katarzyny Sobczyk w Tyczynie. Patronat objął Starosta Rzeszowski i Burmistrz Tyczyna. W związku z obchodami 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, Parada Orkiestr nosiła nazwę "My Pierwsza Brygada". Impreza rozpoczęła się na tyczyńskim Rynku, stąd orkiestry i zespoły mażoretek, prowadzone przez Konną Straż Ochrony Przyrody i Tradycji im. 20 Pułku Ułanów, przemaszerowały ulicami Tyczyna do parku krajobrazowego otaczającego pałac Wodzickich. Podkarpacka Parada Orkiestr miała charakter konkursu, do którego zgłosiło się 10 orkiestr w tym Orkiestra Dęta i towarzyszące im Mażoretki z Gminnego Ośrodka Kultury w Niebylcu.

Powołane jury w składzie przewodniczący: Józef Nawojski, członkowie: prof. Beata Adamczyk, Andrzej Olchawa z PZCHiO oddział Rzeszów, Zofia Matys dyr. M-GOK w Tyczynie oceniało występy według następujących kryteriów: dobór repertuaru, czystości brzmienia, interpretacja wykonywanych utworów, ogólny wyraz artystyczny. W programie konkursowym orkiestry miały przygotować trzy utwory w tym jeden utwór patriotyczny polskiego kompozytora. Po wysłuchaniu wszystkich wykonawców komisja przyznała nagrody. Niebylecka orkiestra dęta stanęła na podium trzeciego miejsca. Wszystkie uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz puchary. Na zakończenie orkiestry wspólnie zagrały dwie kompozycje muzyczne: „Marsz Pierwszej Brygady i Orkiestry Dęte”. Gratulujemy laureatom życząc dalszych owocnych sukcesów na niwie krzewienia kultury muzycznej. 

A. Cynar.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Konkurs  ph. „Przysiółek w Twojej wsi” Przysiółek,  jak czytamy w  Wikipedii, to skupisko kilku gospodarstw położonych poza zwartą zabudową wsi, mogące stanowić jej integralną część. Zgodnie…

Oglądaj cały artykuł
Konkurs

Zapraszamy do udziału w XXIX FESTIWALU PIOSENKI RÓŻNEJ

Oglądaj cały artykuł
XXIX FESTIWAL PIOSENKI RÓŻNEJ

INFORMACJA !!! INFORMUJEMY, ŻE DNIA 9.06.2023 r. (PIĄTEK) GMINNY OŚRODEK KULTURY W NIEBYLCU BEDZIE NIECZYNNY

Oglądaj cały artykuł
INFORMACJA

Z okazji rozpoczynających się wakacji  Gminny Ośrodek Kultury proponuje                                     WYCIECZKĘ dla chętnych dzieci ze szkół z terenu gminy Niebylec w kategorii wiekowej od IV do…

Oglądaj cały artykuł
WYCIECZKA-AKTYWNE ROZTOCZE WSCHODNIE

INFORMACJA INFORMUJEMY, ŻE DNIA 22.05.2023 R. GMINNY OŚRODEK KULTURY W NIEBYLCU BĘDZIE NIECZYNNY

Oglądaj cały artykuł
INFORMACJA

REGULAMIN  udziału  w występach artystycznych zorganizowanych w ramach Święta Rodziny w Konieczkowej, dnia 4 czerwca 2023r.  Organizatorem „Święta Rodziny" jest Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu.…

Oglądaj cały artykuł
Święto Rodziny w Konieczkowej

GOK Niebylec tel 17 277 30 30