Odwiedza nas 235 gości oraz 0 użytkowników.

  • Głos Niebylca - kwartalnik

    Pierwszy numer gazety lokalnej „Głosu Niebylca” ukazał się w marcu 1994 roku, powstał z inicjatywy Gminnego Ośrodka Kultury i Zarządu Gminy w Niebylcu. Głównym celem powołania czasopisma była dokumentacja i rejestracja wydarzeń kulturalnych, gospodarczych i społecznych.

  • Dni Niebylca

    Dni Gminy Niebylec, organizowane są przez GOK w Niebylcu. Co rok w dniach  6-7 lipca. Zawsze jest kolorowo, wesoło i głośno. Każdy mia okazję znaleźć coś dla siebie i odpocząć od codzienności poprzez rozrywkę.

  • Dożynki Gminne

    Dożynki to wyjątkowe święto dla wszystkich mieszkańców gminy a zwłaszcza dla rolników, którym jesteśmy wdzięczni za trud i wysiłek włożony w coroczne zbiory.

  • Koncert Noworoczny

    W kalendarzu imprez kulturalnych w gminie Niebylec na dobre wpisał się już, organizowany od kilku lat, NOWOROCZNY KONCERT.

  • Kapela Jany

    Kapela "Jany" została założona w 1977 roku przez Wacława Kozłowskiego. W 1985r. został powołany Gminny Ośrodek Kultury, który przejął w części patronat nad kapelą, a jej kierownikiem jest inż. Wiktor Bochenek.

  • Kapela Cajmery

    Kapela Cajmery powstała w 2000 r. W programie repertuarowym posiada przyśpiewki i melodie tradycyjnego folkloru miejskiego jak i kompozycje własne. Kapela  bawi swoim repertuarem na różnych imprezach okolicznościowych, spotkaniach integracyjnych i piknikach.

  • Mażoretki Dżet

    Założycielem zespołu "Mażoretki Dżet" jest tamburmajor orkiestry dętej w Niebylcu Agnieszka Cynar. Zespół działa od 2008 roku. Dziewczęta prezentują układy taneczno - marszowe żonglując i podrzucając pałeczkami mażoretkowymi.

  • Jazz Band

    Zespół "Jazz Band" powstał w 1998 r. i działa w GOK w Niebylcu. W repertuarze posiada standardy jazzu tradycyjnego, ery swingu i transkrypcje muzyki ludowej.

  • Promyczki

    Dziecięcy zespół „PROMYCZKI” działa od 2012 roku przy Gminnym Ośrodku Kultury w Niebylcu. Założycielem i instruktorem choreograficznym jest Agnieszka Cynar.

  • Trijo

    Zespół powstał w 2006 r. i funkcjonuje w ramach Gminnego Ośrodka Kultury w Niebylcu, współpracując z Domem Kultury Sokół w Strzyżowie

  • Spojrzenie

    Grupa zawiązała się w marcu 2009 r. Spotkania odbywają się raz w tygodniu w budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Niebylcu. Zespołem opiekuję się Renata Kozdraś.

  • Orkiestra Dęta

    Orkiestra Dęta założona przez księdza Franciszka Murasa. Na początku była to orkiestra parafialna. Obecnie działa przy GOK w Niebylcu.. Orkiestra swoim repertuarem koncertuje podczas świąt kościelnych i państwowych.

Najnowsze artykuły, wstęp - link czytaj więcej cała treść

Spotkanie z Jesienią

Niebylec, dnia 26-09-2018

Spotkanie z Jesienią.

 

bieg m

Prawdziwie jesienna aura towarzyszyła imprezie plenerowej zorganizowanej z okazji 100 lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Mimo, że termometr wskazywał 17 stopni i pojawił się silny wiatr na starcie Biegu Niepodległości w Niebylcu stanęło 45 osób w wieku od 8 do 47 lat, w tym 23 osoby niepełnoletnie i 22 osoby dorosłe. Wszyscy uczestnicy zostali wcześniej zapisani, wręczono im koszulki i kolejne numery. Każdy z uczestników Biegu swoją koszulkę otrzymał na własność, była ona sponsorowana przez agencję reklamową FPHU Strefa Reklamy z Blizianki.

Po przywitaniu uczestników przez dyr. GOK w Niebylcu Agnieszkę Cynar, wójt gminy Zbigniew Korab przecinając wstęgę dał sygnał do rozpoczęcia Biegu. Trasa biegła od Niebylca w kierunku Jawornika do mety, która znajdowała się na placu przy domu wiejskim w Gwoździance. Tutaj oczekujący witali poszczególnych biegaczy brawami. Jako pierwszy do mety dobiegł Zbigniew Kąkol mieszkaniec Gwoźnicy Dolnej, zaraz za nim przybiegł ks. Paweł Smoleń z parafii w Ropczycach, a trzecie miejsce zajął Wojciech Machoś ze Strzyżowa. Potem kolejno na mecie zjawili się: Paweł Wolan z Konieczkowej, Piotr Kubit ze Strzyżowa, Miłosz Sołtys, Jakub Smela, Tomasz Smela i Dominik Jasiewicz z Konieczkowej, Sławomir Kołodziej z Babicy. Z kobiet najszybszą okazała się Dominika Wróbel z Baryczki, która zajęła 21 miejsce, zaraz za nią przybiegła Agnieszka Cynar z Konieczkowej -23 miejsce i potem Monika Piwko z Baryczki - 26 miejsce. Z najmłodszych uczestników Biegu najwcześniej na mecie pojawił się Szymon Korab z Jawornika , który zajął 22 miejsce, o rok młodszy od niego Kamil Wiśniowski również z Jawornika zajął 33 miejsce. Wszyscy uczestnicy dotarli do mety pod bacznym okiem organizatorów, którzy zabezpieczyli trasę biegu i opiekę medyczną przy współpracy z Ochotniczą Strażą Pożarną w Niebylcu i Gwoździance oraz Komendą Policji w Strzyżowie i Niebylcu a także Zespołem Opieki Zdrowotnej w Strzyżowie.

Galeria Bieg niepodległościowyOglądnij galerię klikając na zdjęcie.

 


Po zakończeniu Biegu dyr. GOK i wójt gminy wręczyli zwycięzcom pamiątkowe dyplomy i upominki. Gospodarzem imprezy było sołectwo wsi Gwoździanka z sołtysem Stefanem Czurczakiem, które zajęło się organizacją i przygotowaniem miejsca imprezy. Koło Gospodyń Wiejskich z przewodniczącą Elżbietą Ćwiąkałą przygotowało dla uczestników Biegu ciepły posiłek , trochę słodkości oraz zimne i gorące napoje. Przy ognisku, nad którym czuwali strażacy z miejscowej jednostki, biegacze mogli upiec sobie w tradycyjny sposób porcje kiełbasy i posilić się zapiekanymi ziemniakami. W biesiadny nastrój wprowadził wszystkich zebranych zespół śpiewający Alebabki, który zaprezentował swój repertuar i zaprosił do wspólnego śpiewania.
Uczniowie ze szkoły podstawowej w Gwoździance pod kierunkiem swoich nauczycieli przygotowali i zaprezentowali publiczności program ph. „Niepodległa”. Występ miał charakter patriotyczny, młodzież przypomniała historię Polski w wierszach i piosenkach.
W programie imprezy znalazł się jeszcze quiz wiedzy pod hasłem „Wolna i Niepodległa” przygotowany i poprowadzony przez Renatę Kozdraś z GOK . Pytania dotyczyły historii i wydarzeń, które ważne były dla wolnej Polski w tym ostatnim stuleciu. W tym konkursie wzięło udział dwanaście osób, które tworzyły trzyosobowe grupy. Zwycięzcą quizu okazała się grupa I, która na 15 możliwych punktów do zdobycia, uzyskała ich 14. W skład tej grupy weszły : Zuzanna Misztal, Kinga Strzała i Patrycja Ćwiąkała z Gwoździanki. Wszyscy uczestnicy quizu otrzymali pamiątkowe upominki. Impreza zakończyła się wspólną biesiadą przy ognisku.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Konkurs  ph. „Przysiółek w Twojej wsi” Przysiółek,  jak czytamy w  Wikipedii, to skupisko kilku gospodarstw położonych poza zwartą zabudową wsi, mogące stanowić jej integralną część. Zgodnie…

Oglądaj cały artykuł
Konkurs

Zapraszamy do udziału w XXIX FESTIWALU PIOSENKI RÓŻNEJ

Oglądaj cały artykuł
XXIX FESTIWAL PIOSENKI RÓŻNEJ

INFORMACJA !!! INFORMUJEMY, ŻE DNIA 9.06.2023 r. (PIĄTEK) GMINNY OŚRODEK KULTURY W NIEBYLCU BEDZIE NIECZYNNY

Oglądaj cały artykuł
INFORMACJA

Z okazji rozpoczynających się wakacji  Gminny Ośrodek Kultury proponuje                                     WYCIECZKĘ dla chętnych dzieci ze szkół z terenu gminy Niebylec w kategorii wiekowej od IV do…

Oglądaj cały artykuł
WYCIECZKA-AKTYWNE ROZTOCZE WSCHODNIE

INFORMACJA INFORMUJEMY, ŻE DNIA 22.05.2023 R. GMINNY OŚRODEK KULTURY W NIEBYLCU BĘDZIE NIECZYNNY

Oglądaj cały artykuł
INFORMACJA

REGULAMIN  udziału  w występach artystycznych zorganizowanych w ramach Święta Rodziny w Konieczkowej, dnia 4 czerwca 2023r.  Organizatorem „Święta Rodziny" jest Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu.…

Oglądaj cały artykuł
Święto Rodziny w Konieczkowej

GOK Niebylec tel 17 277 30 30