Odwiedza nas 86 gości oraz 0 użytkowników.

 • Głos Niebylca - kwartalnik

  Pierwszy numer gazety lokalnej „Głosu Niebylca” ukazał się w marcu 1994 roku, powstał z inicjatywy Gminnego Ośrodka Kultury i Zarządu Gminy w Niebylcu. Głównym celem powołania czasopisma była dokumentacja i rejestracja wydarzeń kulturalnych, gospodarczych i społecznych.

 • Dni Niebylca

  Dni Gminy Niebylec, organizowane są przez GOK w Niebylcu. Co rok w dniach  6-7 lipca. Zawsze jest kolorowo, wesoło i głośno. Każdy mia okazję znaleźć coś dla siebie i odpocząć od codzienności poprzez rozrywkę.

 • Dożynki Gminne

  Dożynki to wyjątkowe święto dla wszystkich mieszkańców gminy a zwłaszcza dla rolników, którym jesteśmy wdzięczni za trud i wysiłek włożony w coroczne zbiory.

 • Koncert Noworoczny

  W kalendarzu imprez kulturalnych w gminie Niebylec na dobre wpisał się już, organizowany od kilku lat, NOWOROCZNY KONCERT.

 • Kapela Jany

  Kapela "Jany" została założona w 1977 roku przez Wacława Kozłowskiego. W 1985r. został powołany Gminny Ośrodek Kultury, który przejął w części patronat nad kapelą, a jej kierownikiem jest inż. Wiktor Bochenek.

 • Kapela Cajmery

  Kapela Cajmery powstała w 2000 r. W programie repertuarowym posiada przyśpiewki i melodie tradycyjnego folkloru miejskiego jak i kompozycje własne. Kapela  bawi swoim repertuarem na różnych imprezach okolicznościowych, spotkaniach integracyjnych i piknikach.

 • Mażoretki Dżet

  Założycielem zespołu "Mażoretki Dżet" jest tamburmajor orkiestry dętej w Niebylcu Agnieszka Cynar. Zespół działa od 2008 roku. Dziewczęta prezentują układy taneczno - marszowe żonglując i podrzucając pałeczkami mażoretkowymi.

 • Jazz Band

  Zespół "Jazz Band" powstał w 1998 r. i działa w GOK w Niebylcu. W repertuarze posiada standardy jazzu tradycyjnego, ery swingu i transkrypcje muzyki ludowej.

 • Promyczki

  Dziecięcy zespół „PROMYCZKI” działa od 2012 roku przy Gminnym Ośrodku Kultury w Niebylcu. Założycielem i instruktorem choreograficznym jest Agnieszka Cynar.

 • Trijo

  Zespół powstał w 2006 r. i funkcjonuje w ramach Gminnego Ośrodka Kultury w Niebylcu, współpracując z Domem Kultury Sokół w Strzyżowie

 • Spojrzenie

  Grupa zawiązała się w marcu 2009 r. Spotkania odbywają się raz w tygodniu w budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Niebylcu. Zespołem opiekuję się Renata Kozdraś.

 • Orkiestra Dęta

  Orkiestra Dęta założona przez księdza Franciszka Murasa. Na początku była to orkiestra parafialna. Obecnie działa przy GOK w Niebylcu.. Orkiestra swoim repertuarem koncertuje podczas świąt kościelnych i państwowych.

Najnowsze artykuły, wstęp - link czytaj więcej cała treść

Niebylec, dnia 19-12-2019

Kiermasz Świąteczny.

kier sw m

Po raz kolejny świąteczną atmosferę wprowadził kiermasz rękodzieła artystycznego zorganizowany 13 grudnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Niebylcu. Tym razem połączony został z warsztatami plastycznymi, w których udział wzięli najmłodsi twórcy. Poszczególne elementy potrzebne do przygotowania dekoracji podczas warsztatów przygotowały panie z Klubu Zręczne Ręce, a materiałami i organizacją pracy zajął się Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu.

 

Uczestnikom warsztatów zaproponowano kilka wzorów dekoracyjnych zawieszek na choinkę. Uczniowie z klasy „0” przy ZS w Lutczy nr 1 pracowali dzień wcześniej, a w dniu kiermaszu spotkała się zerówka ze szkoły podstawowej z przedszkolakami z Niebylca i w grupie 40 osób zajęła się przygotowaniem swoich dekoracji. Na koniec uczestnicy warsztatów z zadowoleniem pokazywali własnoręcznie wykonane prace, które mogli ze sobą zabrać do domów. Kiermasz Rękodzieła Artystycznego dorosłych twórców złożony został z 12 stanowisk, na których swoje pomysły oraz umiejętności plastyczne, dekoracyjne i rozwiązania techniczne prezentowały: Maria Dobrowolska i Daniela Mikoś z Lutczy, Elżbieta Stanisławczyk z Niebylca, Monika Korab z Jawornika, Małgorzata Lubas z Gwoźnicy Górnej, Danuta Bober i Helena Zielińska z Konieczkowej, Ewa Tarańska z Baryczki a także KGW z Gwoźnicy Górnej, Blizianki, Jawornika, Baryczki i Klub Zręczne Ręce. Dodatkowo zorganizowano stoisko, na którym wystawione zostały prace młodzieży szkolnej wcześniej przekazane na zbiórkę pieniędzy na zakup samochodu dla osoby niepełnosprawnej (pozostałe po koncercie Gramy dla Bernadki). Na zamknięcie kiermaszu przybyły władze gminy w osobach wójtów Zbigniewa Koraba i Krzysztofa Kozy oraz sekretarza Urzędu Gminy Antoniego Chuchli, którzy wręczyli twórcom pamiątkowe dyplomy i upominki, złożyli także podziękowania za udział w Kiermaszu, wszystkim twórcom pogratulowali pięknych prac i samozaparcia w rozwijaniu swoich pasji. Na koniec od organizatora i przybyłych gości popłynęły życzenia z okazji zbliżających się świąt. Gminny Ośrodek Kultury dziękuje za zaangażowanie, za twórczy wkład w podtrzymywanie tradycji rękodzielniczych i poświęcony czas wszystkim wystawcom, którzy wzięli udział w tegorocznym Kiermaszu.


Renata Kozdraś

Warning: No images in specified directory. Please check the directoy!

Debug: specified directory - http://gok.niebylec.pl/images/Kiermasz Świąteczny.

Kliknij w obraz i oglądaj galerię.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Regulamin udziału w zajęciach organizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu pn. Wakacyjna Trasa z Gminnym Ośrodkiem Kultury.

Oglądaj cały artykuł
WAKACYJNA TRASA z GMINNYM OŚRODKIEM KULTURY w NIEBYLCU

Kolejną odsłoną Podkarpackiego Salonu Literackiego stało się spotkanie autorskie Edyty Pietrasz poetki pochodzącej z Baryczki (gm. Niebylec) zatytułowane Polna wolność. Odbyło się ono w dniu…

Oglądaj cały artykuł
POLNA WOLNOŚĆ - SPOTKANIE AUTORSKIE EDYTY PIETRASZ.

Dnia 16 lutego 2020 r. w hali widowiskowo – sportowej odbył się Jubileuszowy X Powiatowy Przegląd Zespołów Tanecznych "RYTM, MUZYKA, TANIEC", którego patronat objęło Starostwo…

Oglądaj cały artykuł
X POWIATOWY PRZEGLĄD ZESPOŁÓW TANECZNYCH W NIEBYLCU

  Kolędy nie tylko należą do naszej historii, lecz poniekąd tworzą naszą historię narodową i chrześcijańską. Jest ich wiele, ogromne bogactwo. Od najdawniejszych staropolskich, do…

Oglądaj cały artykuł
Koncert Noworoczny – Niebylec 2020

Zaproszenie! Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu  zaprasza na Koncert Noworoczny   

Oglądaj cały artykuł
 Zaproszenie na Koncert Noworoczny 2020

Niebylec, dnia 19-12-2019 r. Życzenia świąteczne 2019.     Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
Życzenia 2019

Niebylec, dnia 19-12-2019 Zaproszenie! Gminny Ośrodek Kultury oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Niebylcu zapraszają na "FERIE ZIMOWE"   Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
Ferie zimowe 2019 rok

Niebylec, dnia 19-12-2019 Kiermasz Świąteczny. Po raz kolejny świąteczną atmosferę wprowadził kiermasz rękodzieła artystycznego zorganizowany 13 grudnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Niebylcu. Tym razem…

Oglądaj cały artykuł
Kiermasz Świąteczny 2019 r.

Niebylec, dnia 14-12-2019 Informacja! Od poniedziałku tj. 16 grudnia do nabycia nowy numer Głosu Niebylca Nr 4-2019 w stałych punktach sprzedaży na terenie Gminy Niebylec.…

Oglądaj cały artykuł
Informacja

Niebylec, dnia 11-12-2019 Zaproszenie! Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu  zaprasza na Kiermasz Świąteczny   Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
 Zaproszenie na Kiermasz Świąteczny 2019

GOK Niebylec tel 17 277 30 30