Odwiedza nas 37 gości oraz 0 użytkowników.
Tegoroczna edycja konkursu przebiegała pod hasłem ?Miej to w głowie, dbaj o zdrowie !? i odbyła się dnia 24 listopada 2011 r. w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Niebylcu. Młodzi artyści przygotowali dziewięć przedstawień, które tematycznie związane były ze zdrowiem, a dotyczyły prawidłowego żywienia, higieny, gimnastyki czy wypoczynku. Prezentacjom teatralnym przyglądała się Komisja w składzie: Jagoda Skowron ? dyrektor Ośrodka Kultury ?Sokół? w Strzyżowie, Teresa Sierżęga ? Nowosad, lekarz rodzinny z NZOZ w Niebylcu i Edyta Pietrasz ? poetka z Baryczki. Konkurs podzielony był na trzy kategorie wiekowe.
Najmłodsza kategoria to uczniowie klas I ? III była najbogatsza bo zaproponowała aż pięć prezentacji. Komisja tutaj przyznała: I miejsce dla Szkoły Podstawowej w Jaworniku za ?RADY DLA DUCHA SŁABEUSZA? pod kierunkiem Ewy Świnickiej II miejsce dla Szkoły Podstawowej w Połomi za ?DBAJ O ZDROWIE?, pod opieką Moniki Mięsowicz i III miejsce dla Szkoły Podstawowej nr 2 z Lutczy za ?ŻEBY ZDROWYM BYĆ, TRZEBA ZDROWO ŻYĆ?, pod okiem Krystyny Pyry. Wyróżnienia przyznano dla Szkoły Podstawowej w Baryczce za ?DBAJMY O ZDROWIE?, pod kierunkiem Ewy Gruby i Anny Kopiec a także dla Szkoły Podstawowej w Konieczkowej za ?ZDROWY POKAZ MODY?, pod opieką Anny Drozd.
W kategorii klas IV ? VI, I miejsce otrzymała Szkoła Podstawowa nr 2 w Lutczy za ?LIST JOLI?, pod okiem Bernadety Bocek , a II miejsce przypadło Szkole Podstawowej w Gwoździance za ? SŁOŃCE NIECH WSCHODZI TAM GDZIE TY?, pod kierunkiem Zofii Wójcikowskiej i Agnieszki Porys.
Natomiast w kategorii gimnazjumI miejsce uzyskał Zespół Szkół w Niebylcu za ?LITERATURĘ W WALCE Z NAŁOGAMI?, pod kierunkiem Cecylii Machoś , II miejsce zaś Zespół Szkół w Połomi za ?PLANETY NADZIEI?, pod okiemBernadety Bocek. W starszych kategoriach na scenie pojawiły się także tematy dotyczące problemów związanych z nałogami. Przewijał się często problem alkoholizmu, a raczej tego jakich szkód może dokonać sytuacja gdzie ten stan występuje. Młodym artystom udało się poruszyć widownię dostarczając wielu emocji podczas prezentacji poszczególnych tematów. Nasuwa się tu tylko taka refleksja, że szkoda, że na widowni nie było dorosłych osób (może nawet tych z problemami), bo z pewnością oglądane prezentacje dużo dawały do myślenia. W tym miejscu składamy podziękowanie tym młodym ludziom za ich pracę i udział w tym konkursie. Szczególne podziękowania kierujemy do osób, nauczycieli którzy pomogli w przygotowaniu tych prezentacji. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Niebylcu za co organizatorzy składają gorące podziękowanie.