Odwiedza nas 12 gości oraz 0 użytkowników.
Sala Gminnego Ośrodka Kultury po raz kolejny wypełniła się eksponatami rękodzieła artystycznego.
W przedświątecznej wystawie i kiermaszu wzięło udział 19 wystawców. 11 i 12 grudnia swoje prace prezentowały członkinie Kół Gospodyń Wiejskich z Połomi, Gwoźnicy Górnej, Baryczki, Jawornika, Blizianki, Niebylca oraz członkowie Związku Emerytów i Rencistów, Przedszkole Samorządowe, a także klub „Zręczne ręce” z Niebylca. Na uwagę zasługuje także, eksponowana indywidualnie twórczość rękodzielnicza pań: Danuty Bober z Konieczkowej, Jolanty Turoń i Ewy Tarańskiej z Baryczki, Małgorzaty Liskowicz, Eweliny Dudek i Andżeliki Szarek z Połomi, Moniki Korab z Jawornika, Małgorzaty Lubas z Gwoźnicy Górnej, Grażyny Wojsy i Zofii Dzikiej z Lutczy.
W czasie kiermaszu zwiedzający mieli możliwość nabycia wiele oryginalnych, niepowtarzalnych i subtelnie wykonanych prac dekoracyjnych o charakterze bożonarodzeniowym, jak stroiki świąteczne, szopki, kartki z życzeniami czy różnego rodzaju ozdoby choinkowe. Wśród eksponatów znalazły się również prace codziennego użytku: serwety, obrazy haftowane, pudełka zdobione, czy kwiaty wykonane różną techniką. Podziwiać można było wiele cudnie wyglądających rzeczy, które swoją precyzją wykonania, pomysłem i wykorzystaniem nietypowego materiału twórczego w pełni zasłużyły na miano dzieł sztuki.
Wystawy świąteczne cieszą się wśród mieszkańców Niebylca i najbliższej okolicy dużą popularnością i przyjęły się w kalendarzu wydarzeń kulturalnych, które odbywają się z roku na rok. Organizacja tych przedsięwzięć ma na celu prezentację rodzimych twórców, różnych technik wykonania, a jednocześnie daje możliwość wymiany twórczej, pozwala zapoznać się z warsztatem pracy czy materiałem twórczym, szczególnie dla zainteresowanych twórczością rękodzieła. Docenić należy wszystkich autorów prac za poświęcony czas i trud włożony w przygotowanie eksponatów. Jednocześnie należy złożyć uznanie tym, którzy w dzisiejszych czasach, mimo wielu trudności i przeszkód wciąż rozwijają swoje pasje i zainteresowania. Tym razem wystawę i kiermasz połączono z konkursem na tradycyjny świąteczny makowiec. Do konkursu zgłoszono wypieki przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich w Połomi, Gwoźnicy Górnej, Baryczce, Niebylcu, Jaworniku, Gwoźnicy Dolnej, Bliziance, Konieczkowej oraz Związek Emerytów i Rencistów z Niebylca. Do Komisji w składzie: Marta Utnicka – dyr. Biblioteki Publicznej Gminy i Miasta Strzyżów, Anna Bełch ze Strzyżowskiego Stowarzyszenia Kobiet Wiejskich , Zofia Misiura z Fundacji Na Rzecz Rozwoju Kultury Ziemi Strzyżowskiej oraz Wiktor Bochenek, dyr. GOK Niebylec, dołączyli też autorzy wspomnianych wypieków, którzy oceniali swoich konkurentów. Dwunasto osobowa Komisja miała przyjemność poddać swojej degustacji 9 makowców. Podczas oceny członkowie komisji zwrócili uwagę na sposób podania, smak, zapach, użyte składniki i konsystencję ciasta. Po owocnej dyskusji przyznano I miejsce dla makowca z Gwoźnicy Górnej, dwa II miejsca dla Konieczkowej i Związku Emerytów i Rencistów z Niebylca, a dwa III miejsca dla Niebylca i Blizianki. Dodać należy, że udział w tym konkursie był dobrowolny, po wcześniejszym zgłoszeniu u organizatora. Na zakończenie wystawy zaproszeni goście; wójt gminy – Zbigniew Korab, sekretarz urzędu gminy – Antoni Chuchla oraz ks. Czesław Goraj – proboszcz parafii w Niebylcu, wręczyli pamiątkowe dyplomy i upominki wszystkim autorom ekspozycji. Życzyć można tylko, aby większa ilość osób zechciała odwiedzić to miejsce, choćby dla niepowtarzalnego przeżycia. Gminny Ośrodek Kultury dziękuje za zainteresowanie i udział w kiermaszu wszystkim wystawcom, a autorom makowców za udział w konkursie.