Odwiedza nas 22 gości oraz 0 użytkowników.
Działa od 2008 roku przy Gminnym Ośrodku Kultury w Niebylcu. Jego założycielką jest tamburmajor orkiestry dętej w Niebylcu, Agnieszka Cynar. Dziewczęta prezentują układy taneczno-marszowe, żonglując i podrzucając pałeczkami mażoretkowymi. Przez cały okres działalności zespołu przez jego szeregi przewinęło się ok. 80 dziewcząt trenując taniec mażoretkowy w podzielonych grupach wiekowych na kadetki i juniorki. Prezentują one opracowywane układy choreograficzne do utworów muzycznych granych przez orkiestrę oraz w nowoczesnych stylach muzycznych. Jest to jedyny tego typu zespół w powiecie strzyżowskim. Grupa współpracuje z orkiestrą dętą z Niebylca, wspólnie występując na koncertach, przeglądach i paradach ulicznych.
Bierze udział w wydarzeniach artystyczno – kulturalnych, imprezach okolicznościowych, patriotycznych, na terenie gminy, powiatu jak również poza jej granicami, wzbudzając duże zainteresowanie i sympatię publiczności. Podróżując po Polsce można było Mażoretki zobaczyć w Licheniu, Częstochowie, Kurozwękach, Mielcu, Tarnobrzegu, Krośnie, Łańcucie, Rakszawie, Jedliczu, Grabownicy Starzeńskiej, oraz wielu innych miejscowościach województwa podkarpackiego. W roku 2010 podczas V Sejmiku Kultury Powiatu Strzyżowskiego pn. „Cudze chwalicie swego nie znacie”, wręczono zespołowi nagrodę Zarządu Powiatu za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej w upowszechnianiu i ochronie kultury. Zespół bierze udział w międzynarodowych, ogólnopolskich, wojewódzkich, powiatowych i gminnych przeglądach tanecznych, otrzymując nagrody i wyróżnienia. Na swoim koncie ma wiele występów m.in. w Przeglądzie Dziecięcych Zespołów Tanecznych „Kaczucha” w Krośnie, Przeglądzie Zespołów Tanecznych ”Pasikonik”
w Mielcu, Prezentacji Tanecznych im. Prof. Waleriana Pańki w Turzym Polu, Ogólnopolskich Konfrontacjach Tanecznych „O widły Diabła Łańcuckiego” w Łańcucie, Dniach Powiatu Strzyżowskiego „Agromania”
w Strzyżowie, Wojewódzkim Przeglądzie Dziecięcych i Młodzieżowych Form Tanecznych „Pierwsze kroki”
w Głogowie Małopolskim, Międzynarodowym Przeglądzie Artystycznym „Granica łączy, a nie dzieli”
w Grabownicy Starzeńskiej, Festiwalu Kultury Dziecięcej „Strzyżowskie Michałki” w Strzyżowie, Wojewódzkim Przeglądzie Zespołów Mażoretkowych i Cheerleaderkowych „FAME” w Głogowie Małopolskim, Powiatowym Przeglądzie Orkiestr Dętych w Wiśniowej, Ogólnopolskim Przeglądzie Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Tanecznych w Jedliczu, Podkarpackiej Paradzie Orkiestr Dętych w Tyczynie, Spartakiadzie Sportowej Mieszkańców Domów Pomocy Społecznej Województwa Podkarpackiego w Gliniku Dolnym, w obchodach „Dni Ziemi Czudeckiej” w Czudcu, Ogólnopolskiej Pielgrzymce Strażaków na Jasnej Górze, Ogólnopolskim Zlocie Chórów
i Orkiestr Dętych „Świętemu Janowi Pawłowi II w Hołdzie” w Licheniu, akcji charytatywnej „Miej serce i okaż serce” w Czudcu, imprezie plenerowej „Dziki Zachód” w Kurozwękach, Paradzie Orkiestr Dętych w Tarnobrzegu, Dniach Gminy Solina „Solińskie lato” w Polańczyku, „Pasjonady” w Rakszawie, Dniach Miasta i Powiatu Łańcuckiego w Łańcucie, Mikołajkowych Spotkaniach Tanecznych w Krośnie, Pikniku Wakacyjnym w Czudcu. Mażoretki prezentują się również podczas lokalnych imprez w Niebylcu takich jak „Noworoczny Koncert”, Powiatowy Przegląd Zespołów Tanecznych „Rytm, Muzyka, Taniec”, obchody patriotyczne 3 maj, 11 listopad, Jarmark Niebylecki, Dni Gminy Niebylec, w Podkarpackim Święcie Malinowym w Połomi, w Piknikach Rodzinnych w Gwoźnicy Górnej, Jaworniku, Lutczy, Połomi, Bliziance, Konieczkowej, Gwoździance i Baryczce. Sukcesem było zdobycie nagród w Festiwalu Kultury Dziecięcej „Strzyżowskie Michałki” w Strzyżowie. W roku 2012 i 2014, Mażoretki wytańczyły tam II nagrodę, a w roku 2013 jury przyznało im III miejsce. Innym sukcesem
w Wojewódzkim Przeglądzie Zespołów Mażoretkowych i Cheerleaderkowych „FAME” w Głogowie Małopolskim
w roku 2016 było zdobycie dwóch II miejsc w kategorii kadetki i juniorki, a w 2017 stanęły na podium zajmując II miejsce w kategorii juniorki i III miejsce w kategorii kadetki. Częste występy sprzyjały rozwijaniu talentu, nabywaniu doświadczeń, otwartości, umacnianiu więzi w grupie co pozytywnie wpłynęło na rozwój naszych mażoretek. Dzięki systematycznej pracy i włożonego wysiłku zdobyły uznanie wśród licznej publiczności. Zespół taneczno – marszowy „Mażoretki” jest jednym z zespołów artystycznych działających przy Gminnym Ośrodku Kultury w Niebylcu, który dokładając cegiełkę promuje wizerunek gminy Niebylec jak również powiatu strzyżowskiego.
Obecnie w skład starszej grupy wchodzą: Karolina Pietrasz, Monika Piwko, Katarzyna Korab, Andżelika Pilecka, Karolina Smela, Zuzanna Cynar, Sylwia Ciuba, Wiktoria Dudzińska Paulina Majcher, Wiktoria Wolan, Patrycja Loch, Klaudia Daszykowska
Młodszą grupę prezentują: Olga Masłok, Martyna Dudek, Karolina Szmulik, Jassika Wełniak, Oliwia Pasternak, Magdalena Pilch, Wiktoria Petyniak, Kinga Daszykowska, Marcelina Baszak, Kinga Rygiel, Wiktoria Turoń.
Wspomnieć należy również te mażoretki, które wcześniej należały do zespołu : Agnieszka Delikat, Martyna Gorczyca, Ewa Korzeniowska, Karolina Kozdraś, Kinga Kozdraś, Natalia Lasota, Marlena Kudła, Dominika Strzała, Monika Dudek, Patrycja Domaradzka, Agnieszka Hadam, Weronika Knaś, Mariola Stanisławczyk, Natalia Kotowicz, Anna Karnasiewicz, Aleksandra Szurlej, Nikola Grabowska, Martyna Kozdraś, Patrycja Babiarz, Aleksandra Knaź, Mariola Gorzynik, Patrycja Domaradzka, Patrycja Fijałkowska, Justyna Fijałkowska, Maria Strzała, Martyna Koza, Joanna Drozd, Magdalena Kłósek, Kinga Woźniak, Julia Flisiak, Julia Witek, Ewelina Kozdraś, Magdalena Wojewoda, Katarzyna Mazur, Dominika Stachura, Kamila Piwko, Aleksandra Żybura, Magdalena Hadam, Kinga Gorczyca, Wiktoria Panocha, Katarzyna Janusz, Kamila Stanisławczyk, Agnieszka Szpiech, Iwona Korzeniowska, Natalia Barańska, Wiktoria Świerat, Julia Pietrasz, Gabriela Socha, Aleksandra Lasota, Kinga Machoś, Magdalena Siuciak, Julia Pilch, Kinga Krzysztoń, Katarzyna Krok.