Odwiedza nas 48 gości oraz 0 użytkowników.

 • Głos Niebylca - kwartalnik

  Pierwszy numer gazety lokalnej „Głosu Niebylca” ukazał się w marcu 1994 roku, powstał z inicjatywy Gminnego Ośrodka Kultury i Zarządu Gminy w Niebylcu. Głównym celem powołania czasopisma była dokumentacja i rejestracja wydarzeń kulturalnych, gospodarczych i społecznych.

 • Dni Niebylca

  Dni Gminy Niebylec, organizowane są przez GOK w Niebylcu. Co rok w dniach  6-7 lipca. Zawsze jest kolorowo, wesoło i głośno. Każdy mia okazję znaleźć coś dla siebie i odpocząć od codzienności poprzez rozrywkę.

 • Dożynki Gminne

  Dożynki to wyjątkowe święto dla wszystkich mieszkańców gminy a zwłaszcza dla rolników, którym jesteśmy wdzięczni za trud i wysiłek włożony w coroczne zbiory.

 • Koncert Noworoczny

  W kalendarzu imprez kulturalnych w gminie Niebylec na dobre wpisał się już, organizowany od kilku lat, NOWOROCZNY KONCERT.

 • Kapela Jany

  Kapela "Jany" została założona w 1977 roku przez Wacława Kozłowskiego. W 1985r. został powołany Gminny Ośrodek Kultury, który przejął w części patronat nad kapelą, a jej kierownikiem jest inż. Wiktor Bochenek.

 • Kapela Cajmery

  Kapela Cajmery powstała w 2000 r. W programie repertuarowym posiada przyśpiewki i melodie tradycyjnego folkloru miejskiego jak i kompozycje własne. Kapela  bawi swoim repertuarem na różnych imprezach okolicznościowych, spotkaniach integracyjnych i piknikach.

 • Mażoretki Dżet

  Założycielem zespołu "Mażoretki Dżet" jest tamburmajor orkiestry dętej w Niebylcu Agnieszka Cynar. Zespół działa od 2008 roku. Dziewczęta prezentują układy taneczno - marszowe żonglując i podrzucając pałeczkami mażoretkowymi.

 • Jazz Band

  Zespół "Jazz Band" powstał w 1998 r. i działa w GOK w Niebylcu. W repertuarze posiada standardy jazzu tradycyjnego, ery swingu i transkrypcje muzyki ludowej.

 • Promyczki

  Dziecięcy zespół „PROMYCZKI” działa od 2012 roku przy Gminnym Ośrodku Kultury w Niebylcu. Założycielem i instruktorem choreograficznym jest Agnieszka Cynar.

 • Trijo

  Zespół powstał w 2006 r. i funkcjonuje w ramach Gminnego Ośrodka Kultury w Niebylcu, współpracując z Domem Kultury Sokół w Strzyżowie

 • Spojrzenie

  Grupa zawiązała się w marcu 2009 r. Spotkania odbywają się raz w tygodniu w budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Niebylcu. Zespołem opiekuję się Renata Kozdraś.

 • Orkiestra Dęta

  Orkiestra Dęta założona przez księdza Franciszka Murasa. Na początku była to orkiestra parafialna. Obecnie działa przy GOK w Niebylcu.. Orkiestra swoim repertuarem koncertuje podczas świąt kościelnych i państwowych.

Najnowsze artykuły, wstęp - link czytaj więcej cała treść

2020 03 05

Kolejną odsłoną Podkarpackiego Salonu Literackiego stało się spotkanie autorskie Edyty Pietrasz poetki pochodzącej z Baryczki (gm. Niebylec) zatytułowane Polna wolność. Odbyło się ono w dniu 5.03.2020 r. w klubie Turkus. Szefowa Podkarpackiego Salonu Literackiego Danuta Pado zaprosiła niezwykle utalentowaną, wrażliwą, piszącą bardzo bogatym poetyckim językiem twórczynię. Edyta Pietrasz jest członkinią Rzeszowskiego Oddziału Związku Literatów Polskich jak również Regionalnego Stowarzyszenia Twórców Kultury i wydała do tej pory sześć tomików wierszy: „Moje nocne czuwania”, „Na rozdrożach mojej duszy”, „Sekrety mojego serca”, „Pod baldachimem słowa”, „Na serwecie złotej dłoni” i „Nad przepaścią myśli …”.

Publikuje także na łamach regionalnej prasy- ,, Waga i miecz”, „Plon”, „Nad Wisłokiem”, „Głos Niebylca”. Jest poetką młodego pokolenia, która wyrosła z pięknych tradycji umiłowania rodzinnych miejsc, szacunku i podziwu dla przyrody oraz naturalnej życzliwości dla świata. Jej poezja to szczere, szlachetne prawdy ukazane bardzo pięknie z wielką inteligencją i kulturą twórczą. To wiersze pełne zaskakujących, jedynych w swym rodzaju metafor. Poezja Edyty to jakby ożywczy powiew czystego powietrza. To obrazy które niezwykle działają na wyobraźnię, wzruszają wrażliwością, uderzają urodą języka. To takie wiersze, których się pragnie, jakie pozostają w pamięci i sercu. Delikatność poetki, mocne odczuwanie innych sprawiają, że za taką poezją po prostu się tęskni. Jej uczuciowość to wielka siła. Edyta Pietrasz podczas spotkania przedstawiała licznie zebranym gościom wiersze bardzo różne. Były to rozmyślania niosące nostalgię, pełne ekspresji, zachwycające krajobrazy rodzinnych, wiejskich stron, strofy patriotyczne - podkreślające nasze więzi narodowe, pisane z ciepłym humorem wiersze poświęcone bliskim. Poetka potrafi także w niezwykle lekki sposób bawić się słowami tworząc wesołe miniaturki, w których przejawia się prawdziwa miłość do zwierząt i przyrody. Treści zawarte w wierszach Edyty świadczą o jej ogromnej miłości do świata i ludzi jak też wielkim uwielbieniu i wdzięczności dla Stwórcy. Te wiersze prawdziwie żyją gdyż pisane są sercem i duszą. Wyraźnie czuje się ich szczerość. Dlatego też sprawiają, że poruszają dogłębnie, że nie sposób się przy nich nie wzruszyć, rozmarzyć, uśmiechnąć. Wywoływanie tak wielkich emocji u odbiorcy jest potwierdzeniem, że twórczyni słusznie nosi miano poetki. Autorka wierszy zwraca uwagę na piękno tego świata i przywraca wiarę w wartości, które świat traci stając się nieprzyjazny i pusty dla człowieka. Poetka ma także bardzo utalentowanego muzycznie brata Andrzeja, który skomponował muzykę do jej wybranych wierszy. Zasłuchaliśmy się po prostu bez granic. Profesjonalnie skomponowane, czarujące melodie doskonale współgrały ze słowem zapraszając na prawdziwą duchową ucztę. Pan Andrzej odebrał także wiele zasłużonych gratulacji. W oprawę muzyczną włączył się także znakomity duet z Niebylca, który zyskał prawdziwy aplauz publiczności w składzie: Wiktor Bochenek – akordeon i Dominik Banaś – klarnet. Teksty poetki wspaniale czytała Danuta Pado, organizatorka spotkania. Wiele pochlebnych słów i podziękowań pod adresem Edyty wypowiedziała z-ca dyrektora WDK Rzeszów Małgorzata Hołowińska jak i prezes Grupy Twórczej Inspiratio działającej przy Centrum Kultury Gminy Łańcut Urszula Pantoła.

W spotkaniu uczestniczyli członkowie RSTK w Rzeszowie z prezesem Stanisławem Dworakiem. ZLP reprezentowali Adam Decowski i Celina Depa. Rzeszowski Klub Turkus miał przyjemność zaprosić gości z Niebylca i Gwoźnicy Górnej, którzy z wielką dumą dla swej poetki przyjechali wziąć udział w jej święcie. Tamtejszy GOK reprezentowała dyrektor Agnieszka Cynar wraz ze swoimi pracownikami. Serdeczne słowa do Edyty Pietrasz skierował prezes Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Niebyleckiej dr Antoni Chuchla, który przybył na wieczór autorski wraz z żoną Marią. Na spotkanie przybyło wielu przyjaciół poetki, zaprzyjaźnione grupy poetyckie działające na terenie całego Podkarpacia, wielu ludzi związanych z literaturą, kulturą i sztuką. Bohaterka wieczoru odebrała wiele słów uznania i gratulacji. Dziękujemy jej za tyle cudownych wrażeń. Dziękujemy także Danucie Pado z WDK Rzeszów i wszystkim, którzy przygotowali to spotkanie. Cieszymy się, że mogliśmy nasycić się pięknem poezji Edyty i bliżej poznać osobę noszącą w sobie tyle talentu i cennych, ludzkich wartości.

Urszula Pantoła
Grupa Twórcza Inspiratio
Centrum Kultury Gminy Łańcut

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Regulamin udziału w zajęciach organizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu pn. Wakacyjna Trasa z Gminnym Ośrodkiem Kultury.

Oglądaj cały artykuł
WAKACYJNA TRASA z GMINNYM OŚRODKIEM KULTURY w NIEBYLCU

Kolejną odsłoną Podkarpackiego Salonu Literackiego stało się spotkanie autorskie Edyty Pietrasz poetki pochodzącej z Baryczki (gm. Niebylec) zatytułowane Polna wolność. Odbyło się ono w dniu…

Oglądaj cały artykuł
POLNA WOLNOŚĆ - SPOTKANIE AUTORSKIE EDYTY PIETRASZ.

Dnia 16 lutego 2020 r. w hali widowiskowo – sportowej odbył się Jubileuszowy X Powiatowy Przegląd Zespołów Tanecznych "RYTM, MUZYKA, TANIEC", którego patronat objęło Starostwo…

Oglądaj cały artykuł
X POWIATOWY PRZEGLĄD ZESPOŁÓW TANECZNYCH W NIEBYLCU

  Kolędy nie tylko należą do naszej historii, lecz poniekąd tworzą naszą historię narodową i chrześcijańską. Jest ich wiele, ogromne bogactwo. Od najdawniejszych staropolskich, do…

Oglądaj cały artykuł
Koncert Noworoczny – Niebylec 2020

Zaproszenie! Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu  zaprasza na Koncert Noworoczny   

Oglądaj cały artykuł
 Zaproszenie na Koncert Noworoczny 2020

Niebylec, dnia 19-12-2019 r. Życzenia świąteczne 2019.     Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
Życzenia 2019

Niebylec, dnia 19-12-2019 Zaproszenie! Gminny Ośrodek Kultury oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Niebylcu zapraszają na "FERIE ZIMOWE"   Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
Ferie zimowe 2019 rok

Niebylec, dnia 19-12-2019 Kiermasz Świąteczny. Po raz kolejny świąteczną atmosferę wprowadził kiermasz rękodzieła artystycznego zorganizowany 13 grudnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Niebylcu. Tym razem…

Oglądaj cały artykuł
Kiermasz Świąteczny 2019 r.

Niebylec, dnia 14-12-2019 Informacja! Od poniedziałku tj. 16 grudnia do nabycia nowy numer Głosu Niebylca Nr 4-2019 w stałych punktach sprzedaży na terenie Gminy Niebylec.…

Oglądaj cały artykuł
Informacja

Niebylec, dnia 11-12-2019 Zaproszenie! Gminny Ośrodek Kultury w Niebylcu  zaprasza na Kiermasz Świąteczny   Szczegóły w czytaj więcej.

Oglądaj cały artykuł
 Zaproszenie na Kiermasz Świąteczny 2019

GOK Niebylec tel 17 277 30 30